Büyük tepki: Maçlar neden oynanıyor?

Çaykur Rizespor takım kaptanı Orhan Ovacıklı, Trabzonspor maçından önce yaptığı açıklamada "Aldığımız nefes bile bizi rahatsız ediyor. Maçlar neden oynanıyor?" dedi.

Büyük tepki: Maçlar neden oynanıyor?

İdlib'de 36 şehit vermemize rağmen Süper Lig maçları devam ediyor. Alanyaspor ile Beşiktaş arasında dün oynanan maçta iki takım futbolcuları da isteksizliklerini dile getirmişlerdi.
Tepki bugün de devam etti. Çaykur Rizespor kaptanı Orhan Ovacıklı, Trabzonspor maçından önce çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ovacıklı, "Neden buradayız, neden bu maçı oynuyoruz, çok anlamlandıramadık. Bu oyun, hislerle oynayan bir oyun. Biz gol atınca sevinebilecek miyiz, Trabzonspor gol atınca sevinebilecek mi, zannetmiyorum. Trabzonspor milliyetçi bir şehirdir, buna da Rize kefil olur, aynı şekilde Rize de milliyetçidir ve buna da Trabzon kefil olur. İnsanın aldığı her rahat nefes, huzursuz ediyor insanı. Askerlerimiz şehit olurken burada maç konuşmamız, beni rahatsız ediyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, onlara karşı mahcubuz. İnşallah ülkenin ferdi olarak bu sorumluluklarımızı yerine getiririz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER