Çalımbay'dan flaş öneri: Ligi Antalya'da oynayıp bitirelim

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, koronavirüs nedeniyle ara verilen Süper Lig maçlarının tamamlanması için ilginç bir öneri ortaya attı

Çalımbay'dan flaş öneri: Ligi Antalya'da oynayıp bitirelim

Koronavirüs nedeniyle süresiz ertelenen Süper Lig maçları için Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'dan öneri geldi.

Çalımbay, Fanatik gazetesinde çıkan röportajında şu ifadeleri kullandı:

"Süper Lig’in tamamlanması için farklı senaryolar masaya yatırılıyor. Sürecin gidişatına göre belirleyici olacak bir durum var önümüzde. Ancak benim bu konudaki kişisel fikrim; yine altını çiziyorum gidişata göre bakılarak Mayıs 15’ten sonra takımların Antalya’da toplanması. Orada izole ve sağlıklı bir futbol ortamı kurabiliriz. Antalya fiziksel açıdan bu imkanlara sahip. Takımlar hem hazırlık süreçlerini geçirir hem de çarşamba pazar olmak üzere sıkışık takvimle birlikte lig orada rahatça oynanabilir. Bu sezon artık seyircili maç oynanma şansı kalmadı. En azından orada oynanacak maçları bütün insanlar televizyondan izleyebilir. Böylelikle seyahat sıkıntısı da ortadan kaldırılmış olabilir. Şu süreçte açıkçası bana en mantıklı gelen senaryo bu oluyor.” 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER