Cumhurbaşkanı Erdoğan Larkin'e Hem Forma, Hem de Müjde Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Türk vatandaşlığına geçen Shane Larkin'e forma hediye etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Larkin'e Hem Forma, Hem de Müjde Verdi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk vatandaşlığına geçen Anadolu Efesli basketbolcu Shane Larkin'e A Milli Takım formasını verdi. Erdoğan, "Üst üste 3 kez EuroLeague'de en değerli oyuncu seçilen Shane Larkin'i vatandaşlığımıza aldık, 3 gün önce imzayı attım. Shane Larkin ile birlikte artık 12 Dev Adamımız sahaya daha güçlü bir şekilde çıkacak" dedi.

Erdoğan, Burhan Felek Atletizm pistinin açılış töreninde de bir konuşma yaptı ve şunları söyledi:
"Gençlerimize ve sporcularımıza şu müjdeyi vermek istiyorum, Burhan Felek Tesisleri haftanın 7 günü, 24 saat hizmet verecektir.  Burası İstanbul'un en köklü spor tesislerinden biridir. Bu tesisten nice sporcu yetişmiştir. Bizde futbol oynadığımız dönemde burada maçlara çıkıyorduk. Tesisimiz 60 metre uzunluğunda 5 kulvarlı ısınma pistine sahiptir. Tesis bünyesinde halter ve kondüsyon salonu vardır. Buradan tüm gençlerimize şu müjdeyi vermek isterim. Burhan Felek 7 gün 24 saat hizmet verecektir. Böylece okula ve işe gidenler de kullanabilecek. Bu tesisleri çürüyüp gitsin diye yapmıyoruz. Milletimiz bu tesisleri kullansın istiyoruz. Her alanda olduğu gibi sporda da son 17 yılda dünyada eşi benzeri olmayan bir tesisleşme devrimi gerçekleştirdik. Spor tesislerine eski parayla 9,5 katrilyon lira yatırım yaptık. İnşa ettiğimiz tesisler sayesinde lisanslı sporcu sayısında bir patlama yaşıyoruz. Ülkemizde 9 buçuk milyon lisanslı sporcu bulunuyor.. Gençlik ve Spor Bakanlığımız, devrim niteliğinde bir adım attı. Artık gençlerimiz okul mu spor mu ikilemi arasında kalmayacak. Uluslararası organizasyonlarda ülkemizi temsil etmiş sporcular, anlaşılan 28 vakıf üniversitesinde bursla eğitim görme hakkına kavuşuyor. Spor herkes içindir ilkesine gönülden inanıyoruz. Bu anlayışla sportif imkanları herkes için ulaşılabilir hale getirmenin gayreti içindeyiz. Avrupa'nın en genç ve dinamik nüfusuna sahibiz. Yeni bir kampanya daha başlatıyoruz. Ülkemizin dört bir köşesine uygun olan her yere 10 bin pota yerleştiriyoruz. 3 gün önce imzayı attım, vatandaşlığa attım. Shane Larkin'in milli takıma katılımı için hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. Bu sahalarda ter döken evlatlarımız arasından yeni şampiyonlar çıkacak. Bu yıl olimpiyatlarda sporcularımızın atacağı adımlarda büyük beklentimiz var. Ülkemizi temsil edecek sporcularımıza inanıyor, güveniyoruz.Gençlerimizin projelerine 17,5 milyon lira destek verdik. Gençlerimize destek vermeye de devam edeceğiz. Üniversiteye giden gençlerimizin sayısını 1,6 milyondan 8 milyona yükselttik.Sadece 2019 yılında 2,5 milyar liralık kredi ve burs ödemesi gerçekleştirdik. "

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2020, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER