Deniz Çoban: Beşiktaş'ın yediği ilk golde faul var!

Beşiktaşlı futbolcular, Trabzonspor'un ilk golünden sonra uzun süre faul itirazı yapmışlardı. Bu konuda çarpıçı bir açıklama geldi

Deniz Çoban: Beşiktaş'ın yediği ilk golde faul var!

Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynanan ve 2-2 sonuçlanan maçla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Fanatik gazetesi yazarı ve eski hakem Deniz Çoban, Beşiktaş'ın yediği ilk golden önceki pozisyonda faul olduğunu ileri sürdü.

Siyah beyazlı futbolcular da Sörloth'un attığı golden önce bu futbolcunun Atiba'ya faul yaptığını belirterek uzun süre hakem Fırat Aydınus'a itirazda bulunmuşlardı.
Çoban, yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Trabzonspor’un ilk golü öncesi Atiba’ya faul yapılıp yapılmadığı ve VAR’ın sessiz kalması kamu oyunu meşgul edecektir. Her ne kadar Sörloth topa müdahale etse de topa hamle yaparken Atiba’ya sırtından yükleniyor. Faul verilmesinin doğru olduğunu düşünüyorum. Ayrıca buna benzer pozisyonlarda faul düdüğü çoğunlukla çalındı. Tartışılacak konu VAR neden devreye girmedi? VAR pozisyonu kontrol ederken hakemle diyaloğa girer. Hakem “Trabzonsporlu oyuncu topa müdahale etti, üsten rakibine bir müdahalesini görmedim!” dediyse, VAR bu pozisyona müdahale edip, hakemin görmediği pozisyonu izletirdi. Sorumluluk VAR’da diyebiliriz."
 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2020, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER