Emre Belözoğlu'ndan flaş açıklamalar

Fenerbahçe'nin Alanyaspor ile oynadığı maçtan sonra teknik sorumlu Emre Belözoğlu açıklama yaptı

Emre Belözoğlu'ndan flaş açıklamalar

Fenerbahçe'nin teknik sorumlusu Emre Belözoğlu, golsüz biten Alanyaspor maçından sonra açıklamalarda bulundu.

Belözoğlu şunları söyledi:

- Öncelikle Alanyaspor ve Çağdaş hocayı tebrik ederim. Sezon başından bu yana inandıkları bir sistemle oynuyorlar. Topa hakim olmak üzere kurdukları oyunu sezon başından beri başarılı bir şekilde oynadılar. Alanyaspor güçlü ve iyi bir takım.

- Bizim tarafımızdan olaya bakarsak, kesinlikle kazanmamız gereken bir maçtı. Oyunun ilk devresinde oyunu oturttuğumuz çok net dakikalar vardı. 
- Alanyaspor’un zaaflarını çalıştığımız pozisyonlar oldu. 10 kişi kalana kadar girdiğimiz pozisyonları değerlendirseydik… 

- İlk yarıdaki oyunla maçı kendimize yakın görüyordum. Ama ikinci yarıda da inandığımız oyunu oynadık. Tüm arkadaşlarım bütün mücadelelerini gösterdi.

- Sonu ne olursa olsun sonuna kadar mücadele eden bir Fenerbahçe olacak. Biz sonuna kadar Allah’ın izniyle bu işi devam ettireceğiz.

- Oyunla alakalı bir plan yapıyorsunuz ama bazen istediğiniz gibi olmuyor. Mevcut 2. planımıza geçmeden 10 kişi kaldık. En azından rakibe bu kadar topu vermezdik 11’e 11 olsaydık. Onları zaaflarını da çok iyi çalışmıştık. Kırmızı kart olmasaydı gol pozisyonlarına daha çok pozisyona girebilirdik.

- 4 tane çok zorlu maçımız var ve rakiplerimize çok saygı duyuyoruz. Futbol çok değişken bir oyun. Rüzgar karşınızdan eserken bir anda arkanızdan da esebilir. Bu 4 haftayı çok iyi bir şekilde tamamlayacağız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER