Erman Toroğlu'ndan bomba iddia: Şenol Güneş para alarak şike yaptı!

Spor yorumcusu, eski hakem Erman Toroğlu, Şenol Güneş'le ilgili flaş bir iddiada bulundu

Erman Toroğlu'ndan bomba iddia: Şenol Güneş para alarak şike yaptı!

Spor yorumcusu, eski hakem Erman Toroğlu, "Oynadım, Oynattım, Oynatalım" ismini verdiği kitapta Şenol Güneş ve Trabzonsporlu eski bazı oyuncuların şike yaptığını ileri sürdü.

Ajansspor'da yer alan haberde Toroğlu, kitabında1976-1977 sezonunda Trabzonsporlu futbolcuların Zonguldakspor'dan para aldığını öne sürerken, o dönem takımın kalecisi olan Şenol Güneş'le aralarında geçen konuşmaya da yer verdi. 

Toroğlu'nun kitabında şu ifadeler yer aldı:

- Genelde maç satmayı futbolcular bireysel yaparlar. Ama bazen de çok özel durumlarda organize olan birkaç futbolcu da olabiliyor! 

- 1976-1977 sezonu... Trabzonspor 43 puanla şampiyon oluyor. İçerideki 15 maçın 14'ünü kazanıyor. Ligin son haftasında içeride oynayacağı Zonguldak maçında nedendir bilinmez berabere kalıyor! Maçtan önce futbolculara para geldiği iddia ediliyor, yönetimin haberi yok. 

- Trabzonspor santraforu Necmi Perekli (o sezon 21 golle Gol Kralı olmuştu) futbolculara. "Hiçbiriniz yaramazsınız," diyor. Ahmet Suat Özyazıcı'ya dönerek, "Sen de bu işe dâhilsin, yaptığınız iş doğru değil. Trabzonspor'u lekeleyeceksiniz." diyor ve kampı terk ederek arabasına biniyor Erzurum'a doğru yola çıkıyor. 

- Ve ertesi günü maç 0-0 bitince 26 puana çıkan Zongludakspor kümede kalıyor, 25 puanlı Göztepe küme düşüyor.

- Maçın akabinde yönetimin haberi oluyor ve büyük tepki gösteriyor. Futbolcuların hepsine çağrı yapıyorlar. "Aldığınız paraları getirin, Zonguldak'a geri göndereceğiz." diyorlar. Bir kısım futbolcu getiriyor, bir kısmı getirmiyor. Getirmeyenlerden Şenol Güneş yönetime şöyle bir açıklama yapıyor: "Evde tadilat yaptım ve parayı harcadım."

- Bu futbolcuların bir kısmının seneye transfer konuşmalarında aldıkları paralar yönetim tarafından tahsil ediliyor.

Erman Toroğlu, bu iddiasını çok yerde konuştuğunu ve yazdığını anlatırken, Şenol Güneş ile de aralarında geçen konuşmalara kitapta şu şekilde yer verdi:

- Bunun üzerine Şenol Güneş beni iki defa aradı. İkinci aradığında Ankara'da arkadaşlarla öğle yemeği yiyordum. Bana dedi ki "Ben gol yemedim ki, nasıl şike yapmış oluyorum?" Ben de "Gol yemene gerek yok, para almışsınız. Parayı niye aldınız?" deyince cevap veremiyor. Parayı almadım diyemiyor, gol yemedim diyordu sadece. 

- "Sen bunu hep yazıyorsun, ben seni mahkemeye vereceğim," dedi. Ben de "Vermezsen adam değilsin," dedim. Ağzını bozmaya yeltendi. "Bak telefon açıp ağzını bozarsan, ben de bozarım, yakışık almaz," dedim. 

- Yine, "Seni mahkemeye vereceğim" dedi. Ben de, "Sana bir kıyak yapayım mı?" dedim. "Neymiş o kıyak?" dedi. "Necmi Ağabey'inle konuş, ondan sonra beni mahkemeye ver," dedim. Bu bir anda durdu, kem küm etti, "Ben Necmi Ağabey'le ne konuşacağım ki?" diye sordu. "Bak hâlâ kafan çalışmıyor," dedim. Telefonu kapattı.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2022, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER