Erman Toroğlu ve Ahmet Çakar, Trabzonspor-Fenerbahçe maçındaki kararları yorumladı: Hakem Ali Şansalan haklı mı? 

Trabzonspor-Fenerbahçe maçında çok konuşulan hakem kararlarıyla ilgili iki otorotie Erman Toroğlu ve Ahmet Çakar, çarpıcı ifadeler kullandı

Erman Toroğlu ve Ahmet Çakar, Trabzonspor-Fenerbahçe maçındaki kararları yorumladı: Hakem Ali Şansalan haklı mı? 

Trabzonspor'un Fenerbahçe'yi 3-1 yendiği maçta hakem Ali Şansalan'ın kararları gündeme oturdu. Özellikle Fenerbahçe cephesi kararlara büyük tepki gösterdi.

Türkiye'deki en önemli iki hakem otoritesi Erman Toroğlu ve Ahmet Çakar ise Fenerbahçelilerle aynı görüşte değil. İşte Çakar ve Toroğlu'nun Sabah gazetesindeki yazıları:

AHMET ÇAKAR: Trabzonspor yeni lider... Belki çok iyi oynamadılar ama kırılma anı Güney Koreli oyuncunun oyundan atılmasıydı. Aslında Fenerbahçe maça golle başladı. Rossi aldı içeri verdi. Top Valencia'dan kendisine geldi. O da ayak içiyle uzak direğe bırakıverdi. Bu dakikalarda Trabzonspor oyun kurmakta zorlanırken imdadına Koreli Kim yetişti. Oyundan atıldı, ceza alanı dışından kazanılan serbest vuruşu da Bakasetas gol yaptı. Böyle maçlarda bir kişi eksik oynamak, o kadar büyük dezavantaj ki Fenerbahçe bunu ikinci yarı hissetti. Bitime dakikalar kala yine Bakasetas'ın penaltısıyla maçı aldı, Yusuf'un son saniye golü de olayı perçinledi ama siz bu satırları okurken Türkiye'de en çok dün geceki yönetimiyle Ali Şansalan konuşulacak. Kim'e gösterdiği ikinci sarıdan gelen kırmızı kart ve çaldığı faul kesinlikle doğru. Kim'in daha önce sarı kartı var. Djaniny yanında giderken sırtından dirsekle itiyor. Eğer bu faul çalınıyorsa verilen sarı kart da doğru. Son dakikalardaki penaltıya gelince hakem görmedi. VAR müdahale etti ki, VAR müdahalesi kesin doğru ve haklıydı. Attila Szalai mutlak şekilde Cornelius'un eline, göğsüne sarılıp topa vuramaması için tuttu, indirdi. Bu penaltı kararı da mutlak doğruydu.

ERMAN TOROĞLU: Maçta 2 tane pozisyon var. Birincisi Kim'in atılması... Fenerbahçe'nin arka 3'lüdeki oyuncuları ağır. 3-5-2'yi oynaman için bu oyuncuların hem süratli hem çabuk olmaları gerekir. Öyle bir pozisyonda sarı kart aldı. Trabzonspor'un oyuncuları hızlı adamlar. İkinci pozisyonda iki defans oyuncu arasına giren Djaniny ikisini de ekarte etti. Ceza alanına 1 metre kala da Fenerli oyuncu Kim, onu arkadan dirseğiyle itti. Bakın yan yana mücadele olsa omuz omuza kabul ederim ama bu tarz müdahaleyi arkadan yaparsanız hakem faulü de verir, sarı kartı da verir. Bu pozisyona çok yorum yapılacak ama hakem doğru yaptı. Penaltı pozisyonunu tartışmaya gerek bile yok direkt kırmızı da yapabilir miydiniz? Düşünmekte fayda var. Szalai resmen grerokomen güreş yaptı. VAR'ın araya girmesiyle penaltı belirlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER