Fatih Terim, "Allah'tan korkunuz yok mu?" demişti: Nihat Özdemir istifa!

Koronavirüs tehdidi dünyayı sardığında Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdmir, maçları seyircisiz olarak oynatmakta inat etmiş, Galatasaray'ın hocası Terim de "Allah'tan korkunuz yok mu?" demişti. TFF Başkanı Nihat Özdemir şimdi ne diyecek?

Fatih Terim, "Allah'tan korkunuz yok mu?" demişti: Nihat Özdemir istifa!

Koronavirüs belası dünyayı etkisi altına almış, Türkiye'yi de tehdit altına almışkı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir buna rağmen maçların oynanacağını söylemiş ve çareyi de bulmuştu:

"Seyircisiz oynanacak!"

Bunda da inat etmişti.

Ve sonuçta Galatasaray-Beşiktaş derbisi de o hafta diğer maçlarda olduğu gibi seyircisiz oynanmıştı.

Maçtan sonra Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim çok kızmış ve şu açıklamayı yapmıştı:

"Global bir sorunla karşı karşıyayız. Ülkeler olağanüstü hal ilan ediyor. Sınırlarını kapatanlar var. Okullar tatil edildi, uçuşlar durduruldu. Risk grubundakiler evinde. Meclis ve parti grup toplantıları iptal edildi. Ülkedeki tüm etkinlikler, gelişim ligleri iptal. Kamu ve özel kuruluşlarda kriterlere göre evden çalışma esasına geçildi. Dünyadaki tüm büyük ligler ertelendi. Aklınıza NBA'in erteleneceği gelir miydi? NBA ertelendi. Ayrı sahalarda oynamalarına rağmen tenis maçları ertelendi. Milyonlar, hatta milyarlar 'Futbol insan hayatından önemli değil.' cümlesini ana haberlerde, spor haberlerinde, gazetelerde ve televizyonlarda kuruyor. Bizi toplumun uyuşturucusu gibi... Seyircili oynanan bir spor dalını seyircisiz ve risk altında oynatıyorsunuz.
Kimseyi kırmak, kimseyi üzmek niyetinde değilim ama doğruları da tabii ki söyleyeceğim. Bazıları söyleniyor, ben söylüyorum. Sağlığımız ve hayatımız söz konusu. Böyle de bir illet var. Hepimiz elimizden geldiğince yardımcı olacağız. Bizim, oyuncuların ve sizlerin hayatı söz konusu. Burada akreditasyon sahibi 850 kişi var. Çok yakınız. Hani 1-1,5 metreden uzak duracaktık. Oyuncuların öpüşmesine mani olabilir misiniz? İmkanı yok. Hepimizin hayatı tehlikede. Ertelense, bütün futbolcuları evlerine yollasak, olacak herhangi bir hadiseden kimsenin gocunması gerekmiyor. Çünkü herkes kendisini hür iradesiyle virüsten koruyacak ama birimizden bir şey çıkarsa hepimiz karantinaya gideceğiz. Top toplayıcı çocuklar da dahil." 

Türkiye Futbol Federasyonu da bu açıklamaya kızmış, Terim'e sert yanıt vermişti.

Ve... Terim'in koronavirüs olduğu ortaya çıktı. Yardımcılarının da...

Beşiktaşlılar da tehdit altında...

O hafta maça çıkan diğer yöneticilerin de...

Ne diyeceksin şimdi ey Nihat Özdemir!

Koronavirüs olan futbolcuların bir daha futbol oynayamayacakları da söyleniyor.

İstifa edecek misiniz?

Bu da yetmez ama...

Vicdanınızı susturabilecek misiniz?

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 23:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER