Fatih Terim ateş püskürdü: Hiç mi Allah'tan korkmuyorsunuz?

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, koronavirüs nedeniyle tribünlere seyirci alınmamasına rağmen maçın oynanmasına tepki gösterdi

Fatih Terim ateş püskürdü: Hiç mi Allah'tan korkmuyorsunuz?

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, karşılaşma sonrası koronavirüs nedeniyle seyirci alınmamasına rağmen maçın oynanmasına sert tepti gösterdi.

Terim, Beşiktaş maçının ardından şöyle konuştu:

- 50 bin taraftardan yoksun oynamak kolay değil. Özellikle Beşiktaş'la oynarken.

- Futbolcuların tedirgin olmalarına gerek yok ki. Böyle yaptıklarına göre bir bildikleri vardır. Yoksa boşuna böyle yaparlar mı? rahat olsunlar, ben söylerim onlara. 

- İşin ruhuna aykırı olan, maalesef hazırlık dönemi artı maçın içerisinde taraftarın olmaması, ve tabi bu sürede akılların tamamen hastalıklar, hadiseler, dünyayı takip olayları maalesef oyuncularımızın konsantre olamamaları ve bundan daha doğal bir şey olamaz, onları eleştirmeyeceğim. Buna rağmen oyunun 50 bin taraftardan yoksun olmak kolay değil. Özellikle Beşiktaş gibi ciddi bir rakip ve derbi olan maçta hele hele ikinci yarı sahasına hapsettiğimiz oyunda kazanamadık. Onları tebrik ediyorum.

- Mantıklı bir şey açıklamayadık futbolcularımıza. Nedenine gelince. Soru soruyorlar. Dünyada her taraf erteledi. FIFA ilk defa iki ay içerisinde milli takıma oyuncu vermeyebilirsiniz dedi. Aklınıza gelecek her kurum, kuruluş çalışanlarını evine gönderdi. Ancak bir tek futbol, basketbol ,hentbol özellikle bunlar da temas oyunu. Kornerde ne diyelim temas etme mi diyelim. 

- En büyük espri, iki gece önce Tenis Federasyonu’nun maçları ertelemesi. Muhakkak bilimsel bir açıklaması var. Tuhaf bir şeyler var. Perşembe Avrupa kupası seyircili oynanıyor ama Cuma lig seyircisiz oynanıyor falan.

- Futbolun ruhunu geri istiyorum ben. Derbilerin güzel şekilde oynanmasını istiyorum. Beraber her şeyi paylaştığım taraftarımı istiyorum. Şurada beraber oynasak güzel değil mi? Ne tadı var, ne tuzu var. Suni bir ortam. 

- Artı buradan herkesi de bilgilendireyim. Bizi bilgilendirmiyorlar, neden seyircisiz oynuyoruz? Burada 850 kişi resmi var. Diğerleriyle beraber 1000 kişi var. Erteleseniz herkes kendi özgür iradesiyle bu bela virüsten korunacak.

- Top toplayıcı çocukların eldiven giymesi bir şey ifade etmez. Bizim canımız, ailemiz yok mu. Hiç mi Allah’tan korkmuyorsunuz? 

- Kimseye bir şey demek istemiyorum ceza yememek için. İşin aktörü oyuncular, işin aktörü antrenörler, hakemler. Bunlar olmazsa futbol olmaz. Seyirci olmazsa hiç olmaz. Bu dört aktörün hiçbirinde sorumluluk yok.

- Salı günü UEFA’nın toplantısı var. Bizde futbolcular, antrenörler birliğinin hiçbir etkisi yok. Hakemler Birliği hiçbir şey yapamaz, TFF’nin uydusudur zaten. 

- Ben yerli, yabancı oyuncuların bir araya gelemediğine inanmıyorum. Canımızı dışarda mı bulduk. Koca koca ailelerin reisleriyiz. Bizi niye böyle kenara atıyorsunuz. Derbiler böyle oynanmamalı. Hiçbir maç böyle oynanmamalı. Bakmayın siz konuşmayanlara.


 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2020, 22:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER