Fatih Terim'den flaş açıklamalar: Olağanüstü bir Galatasaray!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Başakşehir ile 1-1 berabere kaldıkları maçla ilgili olarak, "Üzgünüm. Galaytasaray seyircisi için de üzgünüm. Açıkçası yenip 5 puan farkla ilgili çok şey söylemek isterdim ama olmadı" dedi.

Fatih Terim'den flaş açıklamalar: Olağanüstü bir Galatasaray!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Başakşehir'le 1-1 berabere kaldıklmarı maçla ilgili olarak açıklamalar yaptı.

Terim, şunları söyledi:

- Oyuncularımın ayaklarına ve ellerine sağlık. Çok iyi oynadık. Kazanmamız lazımdı ama yine de saygı duyuyorum. Bu kadar eksiğe rağmen bu mücadele, bu oyun mutlu etti. Galatasaray'a yakışan bir futboldu. 

- Üzgünüm. Galaytasaray seyircisi için de üzgünüm. Açıkçası yenip 5 puan farkla ilgili çok şey söylemek isterdim ama olmadı. 

- Kazanmamız lazımdı ama yine de saygı duyuyorum. Bu kadar eksiğe rağmen bu mücadele, bu oyun mutlu etti. 
- Galatasaray'a yakışan bir futboldu. Biz eksikleri sebep göstermedik. Bazı şeylerin altına sığınmadık. Bazen olmuyor. Nasıl olmadığı da zaten açık. 

- Emin Bayram'a da sevindim. Doğru zamanda koymak önemliydi. Geçen maç koymamıştım. Emin Bayram Türkiye'de en çok hava topu alan oyunculardan biri olabilir.

- Açıkçası yenip 5 puan farkla ilgili çok şey söylemek isterdim ama olmadı. 21 şut atmışız, 36 orta yapmışız. 

- Santrforumuz olmadığı için böyle bir oyunla karşılaşacağımızı biliyorduk. Set çalışmıştık.Yapacak bir şey yok. Devam edeceğiz. 

- Galatasaray her haliyle iyi top oynamaya devam edecek. Lemina 'Ben oynamaya devam ederim' dedi ama sakatlığı da vardı. Yarın bakılacak durumuna ama çok iyi durmuyor. Falcao oynar mı? Bilmiyorum.

- Yine de kim oynarsa oynasın, biz bu futbolu pandemi öncesi de oynuyorduk. Olağanüstü bir Galatasaray vardı. 

- Pandemide biz oyuncularımızı sakatlığa kurban verdik, birçok takımın ise sakat oyuncusu geri döndü. Kartlarla cezalılar oldu. Olmayan kararlar oldu! 

- Buna rağmen, bu kadar moral bozukluğuna rağmen bu şekilde mücadele edilmesinin saygı görmesi gerekir. İnşallah böyle oynamaya devam ederiz. 

- Yunus Akgün'ü de sokacaktım ama oyunun momentumu bizim lehimizeydi. Ömer Bayram da çok yorulmuştu. Üzgünüm. Galaytasaray seyircisi için de üzgünüm.

- 2 tane net ofsayt var, 20 saniye oynanıyor. Tekrardan VAR’ı tartışmaya açmak gerekir. 

- Bayağı eksikliklerimiz var, cezalılarımız var. 58 gün hiçbir şey yapmadan evde oturan oyuncular tekrardan başladığında muhakkak ki son 8 maç adına fizyolojik olarak önemli hasarlar olacaktır. Çok kolay bir iş değildir. Dengeleri hangi durumda, fizik olarak ideal değiller. 

- Hayatı boyunca oynadığı atmosferin dışında oynuyor, seyirci yok. Bunların hepsinin bu insanların da duyguları var, fizik olarak durdukları süreler var. Tarihler bazen böyle insanları özellikle futbolcuları her an her şeyle karşılaştırabilir durumdayız. 
- Sakatlık, hastalık olacaktır normal bunlar. Şu saatte herkes tatilde olacakken onlar tekrardan döndüler ve herkes hazırlanmaya başladı. Biz bunların zaten hesabını yapıyoruz. O yüzden antrenmanlarımız hem onları bir yerde tutma, hem neşeli antrenmanlar yapmaya hem de bu işten bıkmamalarını sağlamak için uğraşıyoruz. Bundan sonra da sakatlıklar olacak. Çok tatlı geçmeyeceği aşikar. Elimizden geldiği kadar hepimiz uğraşıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2020, 05:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER