Fatih Terim o tuzağa düşmedi: Polise şikayet etti

Kocaeli'de kendilerini vali ya da valilik özel kalem müdürü olarak tanıtarak 11 iş adamını dolandıran kişilerin Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'i de aradıkları ortaya çıktı. Ancak Terim'in tuzağa düşmediği ve polise şikayetçi olduğu belirlendi

Fatih Terim o tuzağa düşmedi: Polise şikayet etti

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, kendilerini vali ya da valilik özel kalem müdürü olarak tanıtarak 11 iş adamını dolandıran 2 kişiyi yakaladı. 

Adliyeye sevk edilen kişilerin iş adamlarını telefonla arayıp, kendilerini vali ya da özel kalem müdürü olarak tanıtarak tekerlekli sandalye, lösemili çocukların tedavisi ve entübe cihazı bağışı bahanesiyle para istedikleri bildirildi.

İş insanlarını dolandırmaya çalıştıkları belirlenen Ş.U. ve K.Y. isimli iki şahsın, 2020 yılının sonundan itibaren telefonla aradıkları Kocaeli, Sakarya, İstanbul, Kahramanmaraş, ve Tekirdağ'daki 11 iş insanlarından, bağış adı altında 41 bin 600 TL aldıkları belirlendi. 

Dolandırılmaya çalışanlar arasında Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in de olduğu ortaya çıktı. Şahısların telefonla aradıkları Terim'den bağış adı altında para istedikleri ve dolandırıcıların ağına düşmeyen Terim'in polise giderek şikayetçi olduğu öğrenildi.

Tespit edilemeyen mağdurların da olduğu tahmin edilen olayla ilgili gözaltına alınan Ş.U. ve K.Y. emniyetteki işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesine sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER