Fatih Terim ve Mustafa Cengiz'in medyadaki inanılmaz oyunu!

Galatasaray'da Arda Turan transferi nedeniyle aralarında soğuk rüzgarlar esen başkan Mustafa Cengiz ile teknik direktör Fatih Terim'in anlaşmalı muhabirleri kullanarak haber yaptırtıkları ileri sürüldü

Fatih Terim ve Mustafa Cengiz'in medyadaki inanılmaz oyunu!

Sabah gazetesinin usta yazarı Hıncal Uluç, bugünkü köşesinde inanılmaz bir olayı kaleme aldı.
Uluç, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve teknik direktör Fatih Terim'in hemen her gazetede anlaşmalı muhabirleri olduğunu öğrendiğini vurguladı.
" Zaten benim gibi, belli başlı tüm gazeteleri her gün takım olarak alıyor ve okuyorsanız, imzaları dışında tıpkısının aynisi haberleri okuyor ve merak da ediyorsunuzdur, "Nasıl oluyor" diye" yazan Uluç, şöyle devam etti:
"Efendim şöyle oluyormuş.. Fatih Terim haberlerini, onun teknik takımı içinde yer alanlar, Mustafa Cengiz haberlerini de gene yakınları, anlaşmalı muhabirlere sızdırıyor(!)larmış..
Böylece istenen haberler, ayni günlerde "özel istihbarat" gibi yayınlatılıyormuş.

Diyelim Fatih Terim böylece, kafasındaki bazı ters gelecek düşünceleri yayıp, hem zemin yokluyor, hem de zemin hazırlıyormuş.
Gene bu muhabirler, işaret alınca, Cengiz'i ve Terim'i göklere çıkaran yazı ve haberlerin de kaynağı oluyorlarmış..
Mesela.. Salı günü hemen bütün büyük gazetelerde ayrı imzalarla manşetlerden verilen, "Terim'in beş dilden(!) yazıp futbolculara dağıttığı kağıtlar" efsanesi nasıl yaratıldı, anladınız mı?.
Kaynaklarım daha neler neler söylediler ama, şimdilik onları yazmamayı tercih ediyorum.
Ama bilsinler ki, gözüm bazılarının üzerinde olacak.."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER