Fenerbahçe-Alanyaspor VAR kayıtları dinlendi, hakemlere ağır ceza geliyor!

Süper Lig’de oynanan Fenerbahçe-Aytemiz Alanyaspor maçının VAR odası ses kayıtları MHK Başkanı Zekeriya Alp ve yardımcıları tarafından TFF Başkanı Nihat Özdemir’den izin alınarak dinlendi.

Fenerbahçe-Alanyaspor VAR kayıtları dinlendi, hakemlere ağır ceza geliyor!

Süper Lig’de oynanan Fenerbahçe-Aytemiz Alanyaspor maçının VAR odası ses kayıtları MHK Başkanı Zekeriya Alp ve yardımcıları tarafından  TFF Başkanı Nihat Özdemir’den izin alınarak dinlendi.

Görüntüler izlendi, kayıtlar dinlendi

MHK Başkanı Zekeriya Alp ve yardımcıları, TFF Başkanı Nihat Özdemir’den izin alarak Fenerbahçe-Alanyaspor maçının tartışma yaratan pozisyonlarını izledi. VAR görüntüleriyle birlikte VAR hakemlerinin ses kayıtlarını inceleyen yetkililer ardından başkan Nihat Özdemir’le yaptıkları görüşmede maç hakemlerini zorlayacak bir duruma rastlanmadığını belirtti ancak Alanya’nın penaltı kazanmasının ardından hakem Ümit Öztürk’ü görüntüyü izlemesi için çağıran VAR Hakemi Serkan Tokat ve AVAR Hakemi Kemal Yılmaz’ın hatası tespit edildi.

Zekeriya Alp’in raporunda kusur belirtildi

MHK Başkanı Zekeriya Alp’in raporunda Alanyaspor maçında Mustafa Pektemek’in eline top çarpması sonucu VAR hakemlerinin maçın hakemi Öztürk’ü çağırması gerektiği belirtildi. Görevlerini yapamadıkları için VAR ve AVAR hakemlerine ağır ceza verileceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER