Fenerbahçe'den sert tepki: Bombardıman!

TFF'nin Alanyaspor maçıyla ilgili kural hatası itirazının reddedilmesine Fenerbahçe'den sert tepki geldi

Fenerbahçe'den sert tepki: Bombardıman!

Fenerbahçe'nin Alanyaspor maçının kural hatası nedeniyle tekrar edilmesini istemesini reddeden Türkiye Futbol Federasyonu'na tepkisi sert oldu.

Yönetim kurulu üyesi Alper Pirşen, kulüp televizyonuna şu açıklamaları yaptı:

- Çok üzgün ve kızgınım. Kararın az önce gerekçesi geldi. İnceledik. Gün içerisinde Tahkim Kurulu'na başvuracağız. En kısa sürede Tahkim'den sonuç bekliyoruz.

- TFF, kural hatalarında MHK'yi ofsayta düşürmemek için ne derlerse onu yapıyorlar. Bir tek Kasımpaşa - Beşiktaş maçında tersine çevirdiler. TFF tarihinde bunun dışında uygulama yok. MHK'nin gerekçesini okudum. Dehşete düştüm.

- Konu oyuncunun ofsayt olup olmaması değil hakem yorumu devreye girer' demişler. Konu kuralın yanlış uygulanması. Bu karar ofsayt çizgisiyle verilemez. Konu açık, ofsayt diyorlar. Tamam ofsayt ama kural başka. 

- Hakemlerimiz çok kötü. Kural eksikliği, kritik hatalar her türlü sıkıntılar her hafta oluyor. 

- TFF 1. Lig'deki Samsunspor-İstanbulspor maçında yanlış oyuncuya kart gösterip kırmızı kartla oyundan atıyor. Ek raporla buradaki ayıbı örttüler. Ayıp. 

- Böyle devam edecekse gelecek sezon yabancı hakem gelsin. Fenerbahçe'nin bu sezon 15 puanı hakem kararlarıyla gasp edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER