Fenerbahçe için Aykut Kocaman iddiası

Fenerbahçe'de koronavirüs nedeniyle ara verilen teknik direktör arayışlarında henüz bir gelişme kaydedilemezken, spor basının duayen ismi Şansal Büyüka, çarpıcı bir yazı kaleme aldı

Fenerbahçe için Aykut Kocaman iddiası

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü kim olacak?

Eğer koronavirüs salgını ortaya çıkmasaydı bu soru belki de şimdiye kadar çoktan cevabını bulacaktı.

Ancak arayışlar koronavirüs nedeniyle durdu.

Elbette ki kulüplerin ekonomik durumu artık koronavirüs öncesi gibi değil. Bu nedenle teknik direktör veya futbolcu transferlerinde de politika değiştirmek şart oldu.

Milliyet gazetesinin duayen spor yazarı Şansal Büyüka, Aykut Kocaman'ın Fenerbahçe için en ideali olduğunu yazdı bugün.

Büyüka'nın yazısı özetle şöyle:

- Fenerbahçe şimdi hoca arıyor. Erol Bulut’un adı geçiyor, yabancı hocalar konuşuluyor, isimler havada uçuşuyor. İddialı bir yabancı hoca gelirse önemli transferler isteyecek. Yeni düzende bu mümkün değil... Üstelik UEFA ve TFF yaptırımları kapıya dayanmış durumda...

- Sıradan bir yabancı getirseniz, her şeye evet” diyecek ve hiçbir iddia taşımadan parasını alıp gidecek.

- Sıkıntı büyük... Fenerbahçe de her kulüp gibi küçülmek, altyapıya yönelmek, daha takım oyununa, takım disiplinine bağlı bir kadro oluşturmak ve buna göre bir hoca bulmak zorunda...

- O zaman alternatif isimlerden biri olarak Aykut Kocaman akla geliyor. Aykut hoca zaten, yıldıza fazla önem vermeyen, takım oyununu ve disiplinini seven bir futbol anlayışına sahip... Çalıştırdığı her takım, Türkiye’nin en fazla koşan takımı oluyor.
Aykut Hoca’nın “savunma futboluna prim tanıdığı” algısı var ama bir dönem Fenerbahçe’yi “En az yiyip, en fazla gol atan takımı” noktasına getirdiği unutulmasın.

- Aykut Hoca ile Fenerbahçe’nin Avrupa kupalarında yarı final oynadığı, Süper Lig şampiyonu olduğu, Türkiye Kupası’nı kazandığı akıllardan çıkmasın.

- Eğer normal koşullar olsa, Fenerbahçe istediği transferi yapabilse bu yazıyı yazmazdım. Ama Fenerbahçe’nin böyle bir şansı, bu ekonomik koşullarda haklı olarak yok.

- Mütevazı bir kadro ile daha fazla koşan, hatta en fazla koşan, takım disiplinine uyan, takım oyunundan asla ödün vermeyen bir takım için Aykut Hoca alternatiflerden biri olabilir. Aykut Hoca’nın, Fenerbahçe’de “Normal ve rahat” bir dönemde çalışmadığı, hep “sıkıntılı ve acılı” dönemlerin hocası olduğu unutulmasın.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER