Fenerbahçe'nin doktoru Prof. Dr. Burak Kunduracıoğlu: Temmuz'u Ağustos'u bulur!

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın da doktorluğunu yapan Prof. Dr. Burak Kunduracıoğlu, koronavirüsle ilgili açıklamalarda bulundu

Fenerbahçe'nin doktoru Prof. Dr. Burak Kunduracıoğlu: Temmuz'u Ağustos'u bulur!

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın doktorluğunu yapan Prof.Dr. Burak Kunduracıoğlu, kulüp televizyonunda katıldığı programda açıklamalarda bulundu.

Kunduracıoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan bölümler şöyle:

- Ben futbol takımıyla ilgileniyorum, gündemi sürekli takip ettik. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun yaptığı açıklamalar doğrultusunda biz de toplantılar ve çalışmalar yapıyoruz. Kulüp içinde düzenlemeler yaptık.

- Liglere gerçekten salgının artık hız kaybettiği dönemden sonra başlamak lazım. 2. olarak da psikoloji çok önemli. Son deplasmana gittiğimizde kimse futbolu düşünmüyordu. Bulaşacak mı, değer mi, bir stres içerisindeydi herkes.

- 9-10 yıldır Fenerbahçe ile çalışıyorum, 24 saat bana ulaşırlar. Bir kısmı psilojik olarak etkilendi. Boğazım mı ağrıyor, öksürüyor muyum diye endişeleniyor. 

- Semptomlarda çok ciddi bir şey yoksa, hastaneleri de çok meşgul etmemek lazım. Bir de oralarda enfeksiyon kaynağı var çok fazla.

- Benim kişisel öngörüm, Haziran ayında zor. 2-3 hafta içinde pik yapmasını bekliyoruz. Önlemler neticesinde virüs bize geç geldi. Biz onların yaşadıklarını takip ederek olanları öngörmeye çalışıyoruz. Temmmuz – Ağustos’u bulur gibi. Bir anda virüs komple ortadan da kaybolabilir, bilemiyoruz, izliyoruz.

- Bunun korona varken psikolojik boyutu vardı, bir de kısa – orta ve uzun vadede psikolojik etkileri olacaktır. Bununla ilgili de hazırlıkları yapacağız.

- Sadece oyunculara baktırmak doğru olmuyor, aileleri de var. Bunları nasıl yenebiliriz diye baktık. bizim uğraştığımız kitle genelde genç. Gençlerde asemptomatik oluyor genelde ama bulaştırabiliyorlar. Aileleri de teste aldık, aileler negatif geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER