Fenerbahçe'nin yediği gol ofsayt mı: Ahmet Çakar'dan çarpıcı yorum

Fenerbahçe'nin Kadıköy'de Gençlerbirliği'ne yenilmesinin ardından eski hakem ve spor yazarı Ahmet Çakar çarpıcı ifadeler kullandı

Fenerbahçe'nin yediği gol ofsayt mı: Ahmet Çakar'dan çarpıcı yorum

Fenerbahçe'nin kendi sahasında Gençlerbirliği'ne de yenilerek şampiyonluk yarışından uzaklaşmasının ardından yenilen ikinci golün ofsayt olup olmadığı tartışması sonucun önüne çıktı.

Eski hakem ve spor yazarı Ahmet Çakar, Sabah'taki köşesinde hem maçla, hem de ikinci golle ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

"Fenerbahçe ligin sonuncusu ve en çok gol yiyen takımı karşısında neredeyse çok az pozisyon üreterek mağlup oldu ve şampiyonluğu kaybetti... Bundan sonra kimse hikâye anlatmasın. "Kenetlendik!", "Erol Bulut'a güveniyoruz", "İnancımız tam"... Bunları tek kalemde geçeceksiniz. Eğer Gençlerbirliği'nin forvet oyuncuları biraz becerikli olsalar, Fenerbahçe 5'lik, 6'lık olurdu" diye yazısına başlayan Çakar, şöyle devam etti:

"Sırf ikinci yarı G.Birliği'nin 4 tane yüzde yüzlük gol pozisyonu var. Buna karşılık ne yaptığı belli olmayan, sürekli forvet alıp, manasız değişiklikler yapan bir Fenerbahçe. Şimdi artık Fenerbahçe karışacak. Tabii ki taraftar haklı. Trilyonlarca para harca, golcün belli değil. Trilyonlarca para harca, sol açığın yok. Pelkas gibi önemli oyuncuyu sol tarafa mahkum ediyorsun. Trilyonlarca para harca, amatör takımın yapmayacağı hatalarla pozisyon ver. Pek tabii ki taraftarı yine kahrediyorsun. Acı olan şu; ligden kurtulması mucizeye bağlı G.Birliği karşısında şampiyonluğu bırakmak."

Çakar, Gençlerbirliği'nin ikinci golü için de şu ifadeleri kullandı:

"Şimdi iddia ediyorum, ofsayt VAR sisteminde bir illegalite var. G.Birliği'nin attığı golü ben çıplak golle ofsayt görüyorum ama çizgi 'ofsayt değil' diyor. Tıpkı F.Bahçe-Galatasaray ve G.Antep-F. Bahçe maçında olduğu gibi. Bu birkaç santimlik çizgiler hep mi Fenerbahçe aleyhine çizilir? Herkes bu çizgileri VAR hakemlerinin çizdiğini zannediyor ama bu çizgileri çizen adı ve ilişkileri belli olmayan bir operatör."
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER