Fenerbahçe 'Yazıklar olsun Nihat Özdemir' dedi, Özdemir sert cevap verdi

Süper Lig maçlarında kalan 8 haftanın başlamasına sayılı günler kala Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile Fenerbahçe arasında adeta bir savaş çıktı

Fenerbahçe 'Yazıklar olsun Nihat Özdemir' dedi, Özdemir sert cevap verdi

Süper Lig'de kalan 8 hafta maçlarının başlamasına sayılı günler kaldı.

Ancak ortam yine gerildi.

Fenerbahçe, TFF Başkanı Nihat Özdemir'in dün yaptığı “2010-11 sezonunu yaşadık, 9 sezon geride kaldı. 9 senedir herhangi bir şekilde şike olayına rastlamadık. Amatör liglerde de şikayetler geliyor, Etik Kurulumuz inceliyor. Bunlarla ilgili herhangi bir şey yakalayamadık ama yakaladığımız zaman meselenin üzerine gideriz. Biz görevimizin başındayız. Bu federasyon, gerçekten çok zor bir görev, inanılmaz zor bir görev. Aldığınız her karar, birilerinin hoşuna gidiyor, birilerine yarıyor gibi düşünüyorlar” açıklamasının ardından resmi internet sitesinden çok sert tepki gösterdi.

Açıklama şöyle:

Bu açıklamaya Nihat Özdemir de karşılık verdi.

Özdemir, şunları söyledi:

- Ekonomist Dergisi’nin instagram yayınında “Futbolda şike tartışmalarını bitirmek için nasıl bir strateji izleyeceksiniz?” sorusuna verdiğim cevabın önce kamuoyu ve sosyal medyada, daha sonra da Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından amacından çok farklı olarak yorumlandığını maalesef üzülerek takip ettim.

- Herkesin bildiği gibi 2010-2011 sezonunda birçok kulüple ilgili “şike tartışmaları” olmuştur. Yayındaki sözlerimde herhangi bir kulübün veya kulüplerimizin ismi geçmemiş, imada bulunulmamıştır.

- Buna rağmen Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetimi tarafından konunun saptırılması asıl ‘rezalet’tir.

- Daha üzücü olan ise Fenerbahçe gibi güzide bir kulübümüzün ve köklü bir camianın bu anlayışla yönetilmesidir.

- Türk futboluna ve Fenerbahçe Kulübü’ne, şu anda Fenerbahçe Başkanı ve Başkanvekili olan şahıslardan daha uzun yıllar hizmet etmiş olmak gurur madalyamdır.

- Adımı bir terör örgütü ile yan yana getirme cüretini gösteren Semih Özsoy’un şahsımla ilgili itham ve saldırılarını esefle kınıyor ve ayıplıyorum. Benim, yıllardır Türkiye’ye nasıl hizmet ettiğimi herkes biliyor.

- Fenerbahçe’ye nasıl hizmet ettiğimi ise, 2010-2011 sezonunda yönetici olan, şimdiki Başkan Ali Koç, ”Nihat Özdemir’in Başkanlığında bu yönetim yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışmıştır” diyerek özetlemiştir.

- Türkiye’ye ve Fenerbahçe’ye olan hizmetlerimi sorgulamak başkanvekili olan şahsın haddine değildir.

- Göreve geldiklerinden bu yana sportif başarısızlıklarını sosyal medyanın yönlendirmesi ile örtmeye çalışanların bu tür açıklamalarına itibar edilmemesini kamuoyunun takdirine bırakıyorum.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER