Fenerbahçe'ye Alex de Souza geliyor!

Fenerbahçe'de taraftarların istifaya çağırdığı başkan Ali Koç'un yeniden yapılanma için harekete geçtiği ve Brezilyalı efsaneyi takımın başına getirmeyi planladığı ortaya çıktı.

Fenerbahçe'ye Alex de Souza geliyor!

Fenerbahçe'de Galatasaray yenilgisi bardağı taşıran son damla olmuştu.

Sarı lacivertli takım 21 yıl sonra Kadıköy'de ezeli rakibine mağlup olunca taraftarlar hem başkan Ali Koç'u, hem de teknik direktör Ersun Yanal'ı istifaya çağırmışlardı.

Maçtan hemen sonra Ersun Yanal'ın istifa etmesi, ya da görevden alınması bekleniyordu.

Ancak Ali Koç'la görüşen Yanal görevinin başında şimdilik kaldı.

Koç'un bunu yaparak zaman kazanmayı hedeflediği, ancak diğer yandan da yeniden yapılanma için düğmeye bastığı ileri sürüldü.

Sarı lacivertli kulübün başkanının ilk etapta taraftarların efsanesi olan eski futbolcuları Brezilyalı Alex de Souza'yı takımın başına getirmeyi planladığı öğrenildi.

Bu plana göre Alex de Souza futbolun tek patronu olacak. Hem transferlerde, hem de teknik direktör seçiminde belirleyici rol oynayacak.

Fenerbahçe'de yöneticilik yaptığı yıllarda da Alex de Souza ile yakınlığı olan Ali Koç, daha sonraki yıllarda da ilişkisini korumuştu.

Eski başkan Aziz Yıldırım'ın belgesel çekimi için İstanbul'a geldiğinde stada girmesine izin vermediği Alex için Koç, başkan seçilince kapıları ardına kadar açmıştı.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2020, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER