Fenerbahçe’de Büyük Kriz: Puan Silme ve Transfer Yasağı!

Sezon başında TFF tarafından belirlenen Kulüpler, futbolcu, menajer ve teknik heyet ücretini kapsayan harcama limitini aşan Fenerbahçe yönetimine yaptırım olarak çok ağır bir ceza gelebilir

Fenerbahçe’de Büyük Kriz: Puan Silme ve Transfer Yasağı!

Sezon başında TFF tarafından belirlenen Kulüpler, futbolcu, menajer ve teknik heyet ücretini kapsayan harcama limitini aşan Fenerbahçe yönetimine yaptırım olarak çok ağır bir ceza gelebilir. Söz konusu harcama limitini aşan Fenerbahçe’nin KAP’a yaptığı bildirime göre oyuncu ve teknik ekip harcaması 65.1 milyon euro yani son kurla beraber güncel durum 412 milyon 734 bin TL ve bu rakam limitin bir hayli üzerinde.

YAPTIRIM KAÇINILMAZ 

TFF’nin limitinin 2 katı üzerinde olan bu harcama sebebiyle yöneticilerin aralık ayında bir araya gelmesi planlanıyor. Kulüplerin ihtiyaçları doğrultusunda harcama yaptığı söz konusuyken TFF’nin bu kuralı yeni getirmesi sebebiyle ilk sene %30 aşma hakkı tanıması problemleri ortadan kaldırabilir fakat Fenerbahçe’nin mali anlamda giderlerini yine de azaltması gerekecek. Maddi olarak 268 milyon 360 bin TL’nin altına inmesi gereken harcamalar, bu paranın üzerinde kalırsa cezayı önleyecek bir yol olmayacak. TFF’nin harcama aşım seviyelerine göre cezalar verilip, bunlara ek transfer yasağı, kadro sınırlaması ve para cezası verilecek.

  • -%5 kadar ihtar
  • -%6 - %10 arası kadro sınırlaması
  • -%11 - %15 transfer yasağı
  • -%16 - %20 arası 1 puan silme
  • -%21 - %25 2 puan silme
  • -%26 ve üzerinde üç puan silme
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER