Galatasaray'a Emlak Konut'tan Büyük Şok!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek zamanında imzalanan Riva-Florya projesi hakkında Emlak Konut'tan flaş bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada "Galatasaray ile 2016'da imzaladığımız Riva-Florya protokollerinin feshi süreci başlatılmıştır" denildi.

Galatasaray'a Emlak Konut'tan Büyük Şok!

2016 yılında Dursun Özbek yönetiminde imzalanan ve Galatasaray'a büyük bir gelir getirmesi beklenilen Riva-Florya projesi için Emlak Konut'tan kritik bir açıklama geld. Kamoyu Aydınlatma Platformu'na ( KAP ) yapılan açıkalamada "Galatasaray Spor Kulübü Derneği mülkiyetinde bulunan Beykoz İlçesi Riva Mahallesinde kain taşınmazlar ile Bakırköy İlçesi Florya Mahallesinde kain taşınmaz üzerinde proje geliştirmek amacıyla Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile Şirketimiz arasında 2016 yılında imzalanan protokollerin feshi süreci başlatılmıştır" denildi. 

GİDİP GÖRDÜNÜZ MÜ?

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Galatasaray Divan Toplantısı'nda Başkan Mustafa Cengiz, Riva-Florya projeleri hususunda önemli açıklamalarda bulunmuş, eski Başkan Dursun Özbek'i eleştirmişti. Emlak Konut, Galatasaray ve Devlet arasında sıkışan trafik bir türlü çözülememiş bunun üzerine Galatasaray Divan Kurulu'nda konu hakkında Cengiz Başkan'dan açıklama yapılması istenmişti. Cengiz yaptığı açıklamada, "Dursun Başkan sen hiç gidip oraları gezmedin mi hadi 40 metre kot farkını göremedin de maden ruhsatı olduğunuda mı bilmiyordun" şeklinde eski başkanı eleştirmişti. Projenin yürütülmesi için işin içinden çıkamadıklarını belirten Cengiz, Florya'da kalacaklarını ve burayı geliştireceklerini de ifade etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER