Galatasaray'a Kötü Haber: Onyekuru İçin Sıtma Teşhisi

Liglere ara verilmesinin ardından Monaco kulübünden kiralanan Onyekuru'nun tatil amacıyla gittiği ülkesindeki ( Nijerya ) sıtma virüsüne yakalandığı öğrenildi. Nijeryalı kanat oyuncusuyla ilgili sağlık raporu Galatasaray resmi sitesinden açıklanırken Onyekuru hastalığı nedeniyle Antalya kampına götürülmemişti

Galatasaray'a Kötü Haber: Onyekuru İçin Sıtma Teşhisi

Liglere ara verilmesinin ardından Monaco kulübünden kiralanan Onyekuru'nun tatil amacıyla gittiği ülkesindeki ( Nijerya ) sıtma virüsüne yakalandığı öğrenildi. Nijeryalı kanat oyuncusuyla ilgili sağlık raporu Galatasaray resmi sitesinden açıklanırken Onyekuru hastalığı nedeniyle  Antalya kampına götürülmemişti

ONYEKURU SITMA PARAZİTİNE YAKALANDI

Galatasaray'ın resmi internet sitesinden paylaştığı sağlık raporuna göre ülkesine tatil amacıyla giden Onyekuru'nun sıtma parazitine yakalandığı belirtildi. Henry Onyekuru, Galatasaray'ın Antalya kampına da götürülmemişti. 

İşte Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklama:

Oyuncumuz Henry Onyekuru’nun kulübümüzle görüşmeleri öncesi tatil amacıyla gittiği ülkesindeki Nijerya’da sıtma parazitine maruz kaldığı tespit edilmiştir.

Oyuncumuzun sağlık kontrollerinde herhangi bir bulgu olmamasına, yapılan tetkiklerde hastalığa dair şüphe uyandıracak bir veri bulunmamasına rağmen oyuncunun bir gün önce başlayan yüksek ateşini ısrarla sorgulayarak olası bir sıtma enfeksiyonundan şüphelenen sağlık ekibimiz tarafından hastalık teşhis edilmiş ve oyuncumuz sponsor hastanemiz Liv Hospital’da tedaviye alınmıştır.

Gerek sağlık ekibimiz ve Liv Hospital’ın değerli uzman hekimlerinin belirlediği uluslararası tedavi protokolleri gerekse Sağlık Bakanlığı’nca görevlendirilmiş resmi makamların bu hastalıkla ilgili ön gördüğü protokoller dikkate alınarak tedavi titizlikle uygulanmaktadır. Hastalığın seyri ve oyuncumuzun sağlık durumu ile ilgili gelişmeler oldukça kamuoyu bilgilendirilecektir.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER