Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz'den play off açıklaması

Galatasaray'ın kulüp başkanı Mehmet Cengiz, liglerin ertelenmesiyle gündeme gelen play off sistemiyle ilgili açıklamalarda bulundu

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz'den play off açıklaması

Galatasaray'ın kulüp başkanı Mehmet Cengiz, kulüpler birliğinin toplantısından sonra kulüpler birliği başkanı Mehmet Sepil'in açıklamalarını değerlendirdi.

Cengiz, şunları söyledi:

- Saat 1den, 4e kadar tartıştık. Bütün kulüp başkanları sağ olsunlar değerli düşüncelerini söyledi. Ama asla gündemimize play-off diye bir şey girmedi. 

- Tartışılan konu liglerin başlama tarihiydi. Futbolcuların gelişemeden tekrar formuna kavuşmasındaki aralıklar. Bununla ilgili 2 görüş belirdi. 17 veya 30 Nisan başlangıç. 

- Bildiğiniz gibi ülkede büyük bir tehlike var. Biz bunun için bu kararın bile Türkiye Futbol Federasyonu ile hükümet arasında senkronize alınmasını, bunun için de bir komisyon kurulmasını önerdik. Bu konuda herkesle ittifak ettik. Karar buydu. 

- Play off gibi bir şey olmadı. Play-off yaptığınızda 8 takım mı olacak, 10 takım mı olacak? Böyle bir şey yok. Değişik formatlar hızlandırılma anlamında tartışılabilir. Sayın Mehmet Sepil’in play-off ile ilgili söylemleri, kendi düşüncesi olabilir. Ancak bizim tüm kulüp başkanları bir araya gelerek yaptığımız toplantıda, play-off gündeme gelmedi ve başkanlar tarafından tartışılmadı.

- Play off sistemi bütün kulüplere haksızlık olur. Kim buna karar verecek? Keşke ligler oynansa bir an evvel. Virüsün kontrollü hale gelmesi gerekir. 

- Kulüplerimiz olarak devletimizin yanındayız. Bütün kararları destekliyoruz. Sağlık Bakanlığımızın, hükümetimizin aldığı bütün kararlara uyacağız. TFF ve Spor Bakanlığıyla birlikte yürüteceğiz. Alınan karar bu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER