Galatasaray Beşiktaş maçı şifresiz mi? beIN Sports ne istiyor?

Galatasaray Beşiktaş maçı şifresiz mi? Bakanlık ve beIN Sports arasındaki görüşmelerden son dakika bilgileri. beIN Sports ne istiyor?

Galatasaray Beşiktaş maçı şifresiz mi? beIN Sports ne istiyor?

Galatasaray Beşiktaş maçı şifresiz mi? Futbolseverler maça sayılı saatler kala hala bu sorunun yanıtını bekliyor. Bakanlık ile beIN Sports yetkilileri arasındaki görüşmelerin hala sürdüğü belirtiliyor.

Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler, görüşmelerin içeriği ile ilgili öğrendiklerini köşesinde paylaştı. Bakanlığın şifresiz yayın için ricacı olduğunu, beIN, hem seyircisiz oynama kararından, hem kaçak-korsan yayının yüzde 65'lere tırmanmasından yakınıp belli maddi karşılıklar ve uzun vadeye yayılan imtiyazlar istediğini belirten Çelikler, "Bakanlık, maddi kaybın karşılanacağını söyleyince bir anlaşma sağlandı. Lakin, beIN uzun vadeli bir takım imtiyazlarda ısrarcı olmayı sürdürdü. Bu aşamada görüşmeler belli oranda çıkmaza girdi ve cumartesi maçları şifresiz yayınlanmadı. Ancak iki taraf arasında görüşme trafiği sürüyor ve özellikle 2 büyük maç şifresiz yayın ihtimali devam ediyor. Evvelki yazımda da dediğim gibi, olağanüstü günler yaşıyoruz. Eğer beIN ve Spor Bakanlığı arasında hala süren görüşme trafiği kesilmezse, aşırı bir takım gelişmeler olmazsa  2 büyük maçın şifresiz yayınlanma ihtimali sürüyor. Zaten böylesine mühim bir konuda ne bakanlığın ne de beIN'in aksi yönde bir açıklama yapmaması görüşmelerin devam ettiğini, aslen bir takım anlaşmaların da olduğunu ama işin son raddede bir kaç noktada takıldığını doğruluyor. Şahsi fikrim beIN'in bir açıklama ile tüm pazar maçlarını değil ama 2 büyük maçın ikisinin birden, en azından derbinin şifresiz yayınlanacağını bildireceği şeklinde.. Yine olmayabilir mi? Elbette olmayabilir. O zaman da neden olmadığını yazarız" ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2020, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47