Galatasaray'da Şok: Mustafa Cengiz, Fatih Terim'i Bombaladı!

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Fatih Terim'in istediği Arda Turan'a kapıları tamamen kapattı. Ünlü hocayı da eleştiri yağmuruna tuttu

Galatasaray'da Şok: Mustafa Cengiz, Fatih Terim'i Bombaladı!

Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz basın toplantısı yaptı. Arda Turan transferine kapıyı tamamen kapatan Cengiz, yönetime yönelik eleştirileri nedeniyle de teknik direktör Fatih Terim'i adeta bombardımana tuttu.
Cengiz'in açıklamaları şöyle:
"28 Aralık'taki Antalyaspor maçından bu yana, her maç sonrası, bir eski ve bize hizmet etmiş Galatasaraylı kardeşimiz hakkında oluşan polemikler ve iddialar. Fatih Terim'in söyleminden bu yana benim sadece Divan'da söylediğim tek cümle var: Arda Turan bizim gündemimizde yok, bize gelen resmi bir şey yok. 
Bizde transfer şöyle yapılır; tanınan bir isimse sportif direktöre gelir, sonra teknik heyete gelir onlar da inceler ve ardından onların üstündeki Abdurrahim Albayrak'a gelir. Sonra biz de finansal detaylarını görüşür. FFP sınırları içinde uygunsa onaylarız. En sonunda transfer bana getirilir. Transfer bizde böyle yapılır. Kiralıklar dahil 30'a yakın transfer yaptık. FFP'yi de aşmadık şükür... Biz teknik kadronun bizden istediği hiçbir şeye 'Hayır' demedik! Arda kardeşimizin konusuna gelene kadar...
Biz camia ve taraftar ne diyor, ilk önce buna bakarız. Bu kardeşimizle ilgili bu süreç içerisinde bize gelmiş bir şey yok! Sayın teknik direktörümüze hem telefonla hem sözlü olarak açıkça ifade ettik ki Arda Turan gündemimizde yok.

Bu konunun kapanmasını istiyoruz. Arda Turan gündemimizde yok, bunu söylemekten bıktım. Arda Turan, Galatasaray'ımıza hizmet etmiş, zamanında para kazandırmış, zamanında Galatasaray için eylemlerde bulunmuş, Galatasaraylı olduğu için bu unvanları hak etmiş bir kardeşimiz.  Ben yolunun açık olmasını diliyorum.
Biz felsefe kulübü değiliz ki fikir ayrılığı ne? Başkanı var, teknik direktörü var. Karar yönetenler tarafından alınır, onun tarafından da yürütülür. Diğer kurumlar karar alamaz. Fikir ayrılığı olmaması gerekir. Bayın teknik direktörün 'fikir ayrılığı' yaşıyoruz sözü bizi çok yaraladı. Fikir ayrılığında isek ayrı ayrı yollara gitmemiz gerekir.
Arda ile onur duyduk, gurur duyduk! Atletico Madrid, Barcelona... Attığı golü biz attık gibi sevindik. Bilgi sızdırma... Hiç hoş olmadı. Ben teknik direktör olsam, yönetime böyle bir şey demeye hicap duyarım. Yönetim hangi mahrem bilgiyi verebilir? "Sızan bilgi ne? 'Arda Turan'a yönetim hayır dedi...' Nasıl yani, bizim görüşümüzde değişiklik yok. Bizim görüşümüzde değişiklik yok, onu mu bildirmememiz gerekiyordu? Ben teknik direktör olsam, yönetim kurulu başkanım ve yöneticiler için bunu kullanmam. Biz idari ve sosyal olarak bu arkadaşın Galatasaray'a faydalı olmayacağına inanıyoruz, bu kadar.
Ben teknik direktörümle medya üzerinden tartışmaya, polemiğe girmem. Ben hocamın bu konuşmaları yapacağına ihtimal vermedim. Ben medya üzerinden tartışmaya girmeyi sevmem, biz tabi ki bu olaylara üzüldük. Bir oyuncunun transferini yapmak için bu tartışmalara girmek bizi rahatsız etti.
TFF'nin son aldığı limit kararlarında ihlal var. Kurallar delinmek için konulmaz. Size sarı ışık yanmışsa arkasından kırmızının geleceğini bilmeniz gerekir. Oyun oynanırken kural değişmesine şiddetle karşıyız. Türk futbolunun köküne dinamit koymayalım, lütfen. Bunu tek bir kulübü hedefe alarak söylemiyorum.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER