Galatasaray'ın 2. golü ofsayt mı? Erman Toroğlu: Halis Özkahya'nın lisansını yırtarım!

Galatasaray'ın Erzurumspor'u 2-0 yendiği maçta ikinci gol öncesi pozisyonu değerlendiren Erman Torooğlu, VAR hakemi Halis Özkahya'yı eleştirdi

Galatasaray'ın 2. golü ofsayt mı? Erman Toroğlu: Halis Özkahya'nın lisansını yırtarım!

Galatasaray, Erzurumspor'u 2-0 yenerken, Mostafa Mohamed'in attığı 2. gol öncesi Arda Turan'ın pozisyonu en çok konuşulan konu oldu.

Bu pozisyonda bazı yorumcular Arda Turan'ın ofsaytta olduğunu, bu nedenle golün iptal edilmesi gerektiğini öne sürdü.

Erman Toroğlu, A Spor'da yaptığı yorumda pozisyonla ilgili şu ifadeleri kullandı:

- Tartışılmayacak bir olay var. Galatasaray'ın attığı ikinci gol, benim yorumuma göre net ofsayt var. 

- Herkes bir yorum yapabilir. Uzun topta, topa Arda hareketleniyor. Hareketlenince rakip defans nasıl olsa ofsayt diyor. Defans duruyor. Arda da hareketlenince son anda vazgeçip duruyor. Arkadaşı geliyor topu alıyor ve gol yapıyor.

- Ofsayttaki bir oyuncu 1 pozisyonun içine girmeyeceksin. 2 pozisyonla alakalı olmadığını ispat edeceksin. Sırtını döneceksin pozisyonla alakam olmadığını söyleyeceksin. Duracaksın, hiç hareket etmeyeceksin. Rakibi aldatıyorsun, kendine ve takımına avantaj sağlıyorsun. Rakip defansı oyundan düşürüyorsun ve arkadaşın gelip gol atıyor.

- Şimdi burada hakem atlayabilir, yardımcı hakem de atlayabilir. VAR hakemi Halis Özkahya karar verdi. Dedi ki hakeme; "golü ver. Gol, ofsayt değil" dedi. Ben yetkili olsam, o Halis Özkahya'nın lisansını hemen yırtarım.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER