Galatasaray'ın Falcao için ödediği para TBMM'de gündem oldu! Sancaklı: '16,5’la çarpın, kaç yüz milyon yapıyor' dedi, ortaya inanılmaz bir rakam çıktı

Yeni hazırlanan Spor Yasası teklifi Meclis Milli Eğitim, Spor Komisyonu’nda kabul edildi. MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, çarpıcı bir açıklama yaptı

Galatasaray'ın Falcao için ödediği para TBMM'de gündem oldu! Sancaklı: '16,5’la çarpın, kaç yüz milyon yapıyor' dedi, ortaya inanılmaz bir rakam çıktı

Spor kulüpleri kanun teklifi Meclis Milli Eğitim, Spor Komisyonu'nda kabul edilirken, MHP Kocaeli Milletvekili olan eski milli futbolcu Saffet Sancaklı'nın sözleri toplantıya damgasını vurdu.

Sancaklı, şöyle konuştu:

- Kulüplerin borçları 35 milyar liraya ulaştı.

- Yabancı problemi var. Her kulübün neredeyse 14-15 civarında oyuncusu var, 21 kulüp; PTT Ligi'nde de 8 var, orada da var 20, 21 kulüp; topladığınız zaman 500 civarında yabancı oluyor. 

- Bir Galatasaray, Fener, Beşiktaş, Trabzon maçı seyrederken yüzde 80'i, yüzde 90'ı yabancı oyuncu… 

- Bu açığın da en büyük sebebi yabancı oyuncu transferi. Bunlar bizi kandırıyor. ‘Türk futbolunu kurtarıyoruz' diye 14 yabancı çıkardılar ve Türk futbolunun altına dinamit koydular.

- Galatasaray'ın Falcao transferinde Galatasaray'a maliyeti 25 milyon euro? 25 milyon euroyu bugün 16,5'la çarparsanız, vallahi, kaç yüz milyon yapıyor, bilmiyorum yani. (412.5 milyon lira.) 

- Falcao'yu Galatasaray'ı Avrupa kupalarında bir yere götürsün diye aldılar. Beşiktaş da Şampiyonlar Ligi'nde başarı için birkaç dünya çapında yıldız aldı. Aynı şey Fenerbahçe'de var. Fener 3 senede 60 oyuncu almış.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2022, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER