Galatasaray'ın Eski Başkan'ından Fatih Terim Tepkisi!

Galatasaray'ın eski kulüp başkanlarından ve aynı zamanda Galatasaray Lisesi'nden mezun olan Duygun Yarsuvat, Fatih Terim'e verilen ceza ve Galatasaray Lisesi'ne atanan Fenerbahçeli müdürle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Galatasaray'ın Eski Başkan'ından Fatih Terim Tepkisi!

Galatasaray’ın eski başkanı ve hukuk alanında Türkiye'nin en önemli profesörlerinden Duygun Yarsuvat, Fatih Terim'e verilen cezalar ve Galatasaray Lisesi'ne atanan Fenerbahçeli müdürle ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Galatasaray Kayserispor maçı sonrası yaptığı söylemlerden dolayı 4 maç ceza alan Fatih Terim'e destek vererek sözlerine başlayan Yarsuvat, "Fatih Terim sonuna kadar haklı.  Gerçekten organize işler oluyor. Geçmişte de oldu. Hatırlayın geçen yılı; Moskova’da çok önemli bir Avrupa kupası maçına çıkacaktık. O karşılaşmadan 2 saat önce 17 kulübün açıklaması çıktı ortaya. Bunu yapanların kim olduğu da biliniyor. Rakip kulüp başkanları. Şimdi bu da organize bir ceza aslında” dedi.

LİSEDEKİ FENERBAHÇELİ

Galatasaray Lisesi'ne atanan Fenerbahçe taraftarı Prof Dr. Vahdettin Ergin için de açıklamalarda bulunan Yarsuvat, bu konu nezdinde çok hassas olduğunu dile getirdi. Son yıllarda Galatasaray'ın Galatasaraylı olmayan kişilerin eline geçtiğini ifade eden eski başkan, "Bizim yapacak bir şeyimiz yok burada. Müdürü atama yetkisi Galatasaray Üniversitesi rektörünün elinde. Bakan ise sadece tayin eder. Müdür onu tavsiye ettiğine göre Bakan da tayin etti. Çünkü ne lise müdürü ne de bunu inha eden Galatasaray Üniversitesi rektörü Galatasaraylı değil! Galatasaray Lisesi müdürü bir Galatasaraylı olmalı. Ya da en azından tescilli Fenerbahçeli olmamalı. Galatasaray Lisesi’nden mezun olan bir adam eğer tahsilini bitirdikten sonra Fenerbahçe Kulübü’ne üye olacak kadar geçmişinden uzaklaşmış ise o okula müdür olamaz.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER