Gitti milyonlarca euro! İşte Falcao'nun Galatasaray'a maliyeti!

Galatasaray'a büyük umutlarla gelen, astronomik bir rakama da imza atan Radamel Falcao, dün gece kısa bir mesajla sarı kırmızılı kulüpten ayrıldı. Gelirken cebini dolduran Falcao'ya gitmesine rağmen yine milyonlarca euro ödenecek

Gitti milyonlarca euro! İşte Falcao'nun Galatasaray'a maliyeti!

2019'ın Eylül ayının ilk günlerinde Galatasaray'la anlaşan ve İstanbul'a ayak basan Radamel Falcao'yu Atatürk Havalimanı'nda özel uçaktan çıktığında binlerce kişi karşılamıştı.

Törenle sözleşme de imzalandı.

Öyle bir sözleşmeydi ki bu... Kolombiyalı 3 yıl için yılda 5 milyon euro net para alacaktı.

İddialara göre menajerine de 3 milyon euro ödenmiş, kendisine ayrıca imza parası olarak da yine bu kadar miktar verilmişti.

Ancak Falcao'nun Galatasaray macerası hayal kırıklığı oldu.

Galatasaray’da 43 resmi maça çıktı. 20 gol atıp, 3 asist yaptı. Sakatlığı nedeniyle 53 maçta da oynamadı.

Törenle karşılanan Kolombiyalı sözleşmesinin bu sezon bitmesine rağmen gece yarısı kısa bir mesajla gönderildi. İspanya'nın Rayo Vallecano takımı ile anlaştığı belirlendi. 

Ancak İspanyol kulübü Falcao'ya yıllık ücreti olan 5 milyon euroyu ödemeyecek, 2 milyon euro verecek. Kalan 3 milyon euroyu ise ypine Galatasaray gönderecek.

Geride kalan iki sezon için 10 milyon euro ödeyen, 3 milyon euroyla kasasından toplamda 13 milyon euro çıkan Galatasaray'ın menajerlik ve imza parası da üzerine eklendiğinde Falcao sevdasının zararı da ortaya çıkacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER