Hıncal Uluç: Mustafa Cengiz, Fatih Terim'in tuzağına düştü!

Sabah gazetesinin duayen yazarı Hıncal Uluç, Galatasaray'la ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı

Hıncal Uluç: Mustafa Cengiz, Fatih Terim'in tuzağına düştü!

Sabah gazetesinin duayen yazarı Hıncal Uluç, başkan Mustafa Cengiz'in, teknik direktör Fatih Terim'in tuzağına düştüğünü ileri sürdü.

Yazısına "Sevgili hemşerim, mekteplim, komşum, kardeşim Mustafa Cengiz, Allah onu bize bağışlasın, müthiş bir yaşam mücadelesi veriyor. Ama hayatını bir kenara koymuş, hala Galatasaray için savaşıyor. Kesin dinlenmesi, moralini yukarda tutması gerekirken, evinde Yönetim Kurulu toplantısı yapıyor. Fotoğrafını gördüm. Gaziantep maçını evinde, yönetici arkadaşlarıyla izlemiş.. Ekranda büyütüp yakından baktım. Maşallah turp gibi görünüyordu. Dün sabah gazetemi açtım.. Sporun manşetinde Mustafa Başkan.. Antep maçının hakemi Alper Ulusoy için "Aynaya baksın, utansın ve bıraksın" demiş..
...Ve de tuzağa düşmüş.. Fatih Terim'in kurduğu tuzağa" diye başlayan Uluç, şöyle devam etti:

Baştan aşağı kişisel hataları yüzünden iki maçta kaybettiği beş puanla Galatasaray'ı şampiyonluk yolundan uzaklaştıran Terim, kendisini unutturmak için, gündemi değiştiren ve topu Başkanı Mustafa Cengiz'e atan laflar etmiş, imalarda bulunmuştu.

Durum 3-1 iken takımı beş dakika 9 kişi oynatan ve bu arada Antep'i coşturan ikinci golü yiyen Terim, ilk 11 ve değişiklik tercihleri üzerine hesap verme, maçı bir türlü okuyamayışı için özür dileme yerine, futbol kuralları kitabında, açık ve net yazan bir kuralı uygulayan hakeme güya saldırırken, Başkan ve Yönetimi de aba altından tehdit etmişti.
 

"Ben konuşursam 100 maç ceza yerim. Hani geçen sene düdük astıranlar nerde" diye bas bas bağırmasının, "Galatasaray'a operasyon düzenleniyor.
Göz yumanlar da Başkan ve yöneticiler" anlamına geldiğini herkes anladı tabii..
Ne varki Mustafa Başkan "Herkes kendi işine baksın" diyeceğine, bu tuzağa balıklama düştü, Terim'i manşetlerden indirip, kendini çıkardı ve gündemi değiştirip, 2 maçta beş puan kaybederek Şampiyonluk yolunu mucizelere bırakan tek sorumlu, Teknik Direktörü'nü sıkıntıdan kurtardı.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER