Hıncal Uluç'tan Mustafa Cengiz'e: Fatih Terim'i derhal kov!

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, bugünkü köşesinden Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'e seslendi

Hıncal Uluç'tan Mustafa Cengiz'e: Fatih Terim'i derhal kov!

Türk basınının duayen isimlerinden, Sabah gazetesinin yazarı Hıncal Uluç, bugünkü köşesinden Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'e seslendi.

Yazısına "Gördün mü Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz!. Gördün mü, "Dost acı söyler" diyen "Eski" arkadaşın Hıncal'ın dedikleri, daha yazısının mürekkebi çıkmadan nasıl gerçekleşti" diye başladığı yazısında şu ifadeleri kullandı:

Fatih Terim, son iki maçta yaptığı kadro seçimleri, oynattığı rezil futbol ve sıfır kenar okuması, ama sadece futbolculara duyduğu sevgi ve nefretlerle yaptığı tercihler, aldığı kararlar yüzünden, en sıkı Fatihçiler, başta Sevgili Ağabeyim Öcal ve Osman Şenher olmak üzere hemen her gazete ve köşede ağır eleştirilere uğrayınca, yandaşlarına ABD Meclisi'ni hedef gösteren ve Capitol'u bastırtan Trump'ın yolundan gitti hemen. Sosyal medyadaki "Fatih'in Askerleri" diye tanımladığım emir kulu güruha "Yönetime saldırın" emrini verdi.

O emir kulları da Twitter'da "Yönetim sabrımızı taşırma" başlığı ile köşe açtılar ve kendilerine emredilenleri yağdırdılar.. Öyle yağdırdılar ki, TT oldu.. Trend Topic.. Yani gecenin en çok tweet atılan konusu..

Tek amaçları vardı, Fatih'in Askerleri'nin.. Kamuoyunda şimşekleri Fatih'in üzerinden çekmek, Milli Takım'dan sonra Galatasaray'dan da kovulmasını önlemek için, yeni bir suçlu bulmak ve "Fatih gitmeli" gündemini değiştirmek..
İşte o imzası gizli saklı yüz karası tweet'lerden birkaçı.. Oku Başkan..

Oku da, mayısta başkan kalabilmek için her emrini yerine getirdiğin, kuklası olmayı kabul ettiğin Fatih Terim sana karşı nasıl saldırıya geçti gör..

"Derdiniz Fatih Terim'i başarısız göstermekse, başaramayacaksınız. Başarılar Fatih Terim'e, başarısızlık yönetime yazar."

"Hocamızı üzeni biz de üzeriz."

"Fatih Terim sayesinde o koltukta oturanlar bilginiz olsun, krediniz kalmadı."

Önünde iki yol var, Mustafa Cengiz... Onurlu bir "Gazi" Antepli ve Mülkiyeli olarak iki yol...

1- Fatih Terim'i derhal kovmak.

2- Derhal, ama hafta başını bile beklemeden, olmayan yönetimi bile toplamadan istifa etmek.

Birinciye gücün yetmez biliyorum. İstifa çok kolaydır. Ama Mülkiye'de sana da öğretmişlerdir.

"İstifa tek taraflı bir hukuki müessese olup karşı tarafın kabulünü ilzam etmez."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER