İmzayı atan Jesus'tan flaş şampiyonluk sözleri ve Mesut Özil kararı

Fenerbahçe'nin yeni hocası Jorge Jesus, sözleşmesini imzaladıktan sonra çarpıcı açıklamalarda bulundu

İmzayı atan Jesus'tan flaş şampiyonluk sözleri ve Mesut Özil kararı

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktöro Jorge Jesus, basının karşısına çıktı.

Sözleşmesini imzaladıktan sonra konuşan Jesus, iddialı açıklamalar yaptı.

Toplantıda ilk sözü başkan Ali Koç aldı. Koç, "Ben çok az konuşacağım. Sezonu istediğimiz noktada bitiremedik. Bu karar kolay değildi. Nisan veya Mayıs ayında almadık. Sezonu 2. bitirdik. İsmail Hoca'ya çok teşekkür ediyoruz. Dünya çapında bir teknik direktör getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Jorge Jesus ise şunları söyledi:

- Burada olmak benim için büyük bir gurur. Fenerbahçe'nin Avrupa'nın en büyük kulüplerinden birini olduğunu biliyorum. 

- Buraya maddi sebeplerden dolayı gelmedim. Büyük bir takımda çalışmak istiyordum. Tutkulu taraftarı olan bir takımda çalışmak istiyordum. 

- Ben de Fenerbahçe taraftarına benziyorum. Ben de burada tutkuyla çalışmak istiyorum. Ben kendi işime güveniyorum. Burada kazanmamız için her şart var. Her imkanımız var. O yüzden bu sene şampiyon olmak istiyoruz.

- Futbolda sistem önemli ama başka önemli şeyler de var. Oyuncular da çok önemli. Elinizdeki oyuncular için en ideal sistemi belirlemelisiniz. Genellikle 4-4-2 oynadım ama maça ve rakibe göre sisteminizi değiştirebilirsiniz.

- Kim Min-Jae çok iyi, Avrupa'da her takım isteyebilir. Arda Güler çok yetenekli, gelişecek. Takımımıza yardım edeceğinden hiç şüphem yok.

- Mesut Özil, gerçekten çok iyi bir geçmişe sahip ama benim de kulüple ilgili fikirlerim var. Kendisiyle ilgili alınan karara aynı şekilde devam edeceğim.

- Ofansif açıdan daha yaratıcı oyunculara ihtiyacımız var. Belirleyici olabilecek oyunculara odaklanacağız. Futbolda yetenekli oyuncunun yeteneğini sahaya yansıtabilmesini sağlamak gerekiyor. Ön bölgede oynayabilecek, göze hoş gelecek futbolculara da odaklanacağız.

- Ben kulüplerle her zaman 1 yıllık kontrat yaparım. Zaten işler yolunda giderse kontratı yenileyebiliriz... Bu benim için yeni bir durum değil. Portekiz dışındaki her ülkede bu şekilde çalıştım.

- Şampiyonlar Ligi ön eleme maçları her zaman çok zorlu olmuştur, çok iyi hazırlanmamız gerekiyor. Bizim yapmamız gereken taraftarlarımızı kupalarla taçlandırmak. 

- Futbolda galip gelmek önemlidir ama tek önemli şey değildir. Taraftarlara güzel bir şov da izletmeniz gerekiyor. 

- Oyuncularımdan beni önce büyük bir teknik direktör olarak görmelerini isterim, sonra baba gibi görebilirler. Bu konuya yaklaşımım bu şekilde.

- İsmail Kartal ile henüz konuşma fırsatım olmadı. Kendisi sezonu başarılı bir şekilde kapattı ve bir fark yarattı. Biz de kaldığı yerden devam edeceğiz. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER