Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma'dan Beşiktaş maçı öncesi 'Teşvik primi' açıklaması

Süper Lig'de yarın oynanacak Beşiktaş-Karagümrük maçı öncesi Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma açıklamalarda bulundu

Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma'dan Beşiktaş maçı öncesi 'Teşvik primi' açıklaması

Süper Lig'de şampiyonluk yarışının en önemli maçında yarın Beşiktaş'la karşılaşacak olan Karagümrük'ün başkanı Süleyman Hurma, açıklamalarda bulundu.

Süleyman Hurma, Beyaz TV'de katıldığı yayında şu ifadeleri kullandı:

- Beşiktaş, Galatasaray'a puan kaybettikten sonra ülkenin gözü bize döndü. Ülkemizde çok düzgün, temiz sporcular, spor adamları, namusuyla işini yapan insanlar var, bunu herkesin biliyor olması lazım. 

- Karagümrük Başkanı olarak, bizim bu lige katılma sebebimiz Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor değil, Karagümrük kendisi için çıkıp oynayacaktır. Biz oyunu çirkinleştirmeden oynayacağız, yerde yatmayacağız, tekme atmayacağız, 3 puan için oynayacağız, sonrasını göreceğiz. 

- Kadromuzda Milan'da, Roma'da, Arsenal'de, Chelsea'de oynamış oyuncular var. Bu oyuncular lige ve kendilerine, formaya, rakiplerine saygı duymayı bilen oyunculardır.

- Geçtiğimiz ay 17 oyuncumuz Kovid oldu, hastaneye yatan oyuncum bile oldu. İnsanlar son haftalarda aldığımız 1-2 sonucu istikrarsızlığımıza verdiler, öyle değildi. Sahaya en uygun kadroyla çıkacağız ve elimizden geleni yapacağız, bunu yaparken de başkası için yapmayacağız. Oyunu pisleştirmeyeceğiz, yavaşlatmayacağız, kalecimiz 15 dakikada aut atışı kullanmayacak.

- Kötü niyetli insanlar Fenerbahçe'den teşvik aldı diyecek ama önemli olan kim nasıl oynuyor, nasıl kazanıyor. Kulüplerimizi mi güzelleştireceğiz, yoksa yüreğinde insan sevgisi taşımayan, ipe sapa gelmez insanlara göre mi davranacağız? 

- Beşiktaş önemli bir kulüp, Sergen'i kardeşim gibi seviyorum, başarılı olmasını da arzu ederim ama bu futbol, orada oğlum da olsa fark edecek bir şey yok.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2021, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER