Kulüpler istedi, TFF karar verdi: Ligler oynanmayacak

Türkiye Futbol Federasyonu, 2. ve 3. liglerde kalan maçların oynanmayacağını açıkladı.

Kulüpler istedi, TFF karar verdi: Ligler oynanmayacak

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile kurmayları, koronavirüsü nedeniyle ertelenen ve 18 Temmuz’da yeniden başlayacağı açıklanan TFF 2. Lig ve 3. Lig maçlarıyla ilgili 2. Lig ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Volkan Can ve Başkan Vekili Cengiz Günaydın'la Riva'da bir görüşme yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun konuyla ilgili kesin kararını vereceği belirtilirken açıklama yapan Volkan Can, “Yüzde 99 kalan 6 maçı oynamayacağız. Kimsenin vebaline girmek istemiyoruz. Düşen ve çıkanların kararını TFF verecek. Düşmeyi kaldırıp kaldırılmayacağı ya da play off sisteminin gelip gelmeyeceği kararını tamamen federasyona bıraktık” ifadelerini kullandı.

Daha sonra TFF de bir açıklama yaparak iptal kararını duyurdu.

Açıklama şöyle:

Türkiye Futbol Federasyonu ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva'da bugün, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımı ile bir toplantı yapmıştır.
 
Toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu'na bırakmıştır. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynanmamasına karar vermiştir.
 

TFF'nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.
 
Kararın kulüplerimiz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz.
 
Türkiye Futbol Federasyonu

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 21:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER