Liverpoollu Mane bunu da yaptı: Koronavirüs hastanesi

Liverpool'un dünyaca ünlü futbolcusu Sadio Mane, daha önce ülkesi Senegal'e yaptığı yardımlar nedeniyle devlet tarafından ödüllendirilmişti. Mane şimdi de koronavirüs hastanesi yaptırmaya başladı

Liverpoollu Mane bunu da yaptı: Koronavirüs hastanesi

Liverpool'un dünyaca ünlü futbolcusu Sadio Mane, camı kırık telefonunu buna rağmen kullanmaya devam etmesiyle gündeme gelmişti.

Mane, o kadar para kazanmasına rağmen neden yeni telefon almadığı ile ilgili bir soruya ise "Bu da işimi görüyor. Bundan önce yardıma ihtiyacı olan insanlar var, onları düşünmeliyiz" cevabıyla uzun süre gündemde kalmıştı.

Mane'nin ülkesi Senegal'de çok sayıda kişi ve kuruluşa maddi olarak yardım yaptığı, çok sayıda de okul yaptırdığı için Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall tarafından ödüllendirilmişti.

Sane'nin şimdi de doğduğu kasabanın yakınlarına koronavirüsle mücadele için hastane yatırma kararı aldığı ve inşaatına başlattığı belirtildi.

Kazamans'ın Bambali kasabasına yapılan hastanenin 3.5 milyon dolara mal olacağı, parasının tamamının Mane tarafından karşılanacağı ifade edildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER