Maçlar ne zaman başlayacak: Nihat Özdemir'le görüşen Bakan Koca'dan flaş açıklama

Koronavirüs nedeniyle ara verilen Süper Lig'in tekrar başlaması konusunda TFF Başkanı Nihat Özdemir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir görüşme yaptı. Özdemir yarın saat 14.00'de konuşacağını belirtirken, Koca açıklama yaptı

Maçlar ne zaman başlayacak: Nihat Özdemir'le görüşen Bakan Koca'dan flaş açıklama

Günlerdir beklenen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir arasındaki toplantı bugün yapıldı.

Bugünkü toplantıyla ilgili Özdemir, yarın saat 14.00'te açıklama yapacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yaptıkları toplantının içeriği ile ilgili olarak şunları söyledi:

- Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Nihat Özdemir İle görüştük. Talepleri üzerine, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanımız ile bir görüşme yaptık. 

- Bu, Pandemi tedbirleri kapsamında, futbol maçlarının artık seyircisiz olarak oynanmasının da söz konusu olamadığı tarihten sonra kendileriyle yaptığımız ilk görüşme. 

- Görüşmede Federasyon Başkanımız, yaptıkları planlama ile ilgili bilgiler aktardı. 

- Bakanlığımızın çalışmaları hakkında ve salgının seyri ile ilgili bilgiler Federasyon başkanımıza iletilmiş ve durum değerlendirmesi yapılmıştır. 

- Koronavirüsle mücadelenin halen bütün toplumda ana gündem maddesi olduğu, diğer konuların Pandemi tedbirleri kriterine göre ele alındığı bir dönemdeyiz.

- Bugünkü görüşmede, müsabakaların devamı konusunda somut bir talep gündeme gelmemiştir. Tarafımızdansa herhangi bir yönde öneride bulunulmamıştır.

- Görüşmemiz, bir talep ve o talebe dönük karar hazırlığı yönünde değil, daha çok istişare amaçlı olarak gerçekleşmiştir. 
- Liglerin devamı konusu, Futbol Federasyonumuzun kendi iradesi ile alacağı bir karardır. Talep edilmesi durumunda sağlık açısından alınması gereken önlemler konusunda Bilim Kurulu görüşleri de alınarak Federasyona bildirilebilecektir.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 07:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER