Messi, Barselona'dan işte böyle ayrıldı: Gözyaşlarına boğuldu

Dünyaca ünlü Arjantinli yıldız Lionel Messi, 17 yıl formasını giydiği Barcelona'ya gözyaşlarıyla veda etti

Messi, Barselona'dan işte böyle ayrıldı: Gözyaşlarına boğuldu

İspanya'nın Barcelona takımında 17 yılı A takımda olmak üzere 21 yıl oynayan ve yollarını ayıran Lionel Messi, medya önünde kulübe veda ederken gözyaşlarına boğuldu.

Taraftarların günlerdir gitmemesi için gösteri yaptığı Messi, şu ifadeleri kullandı:

- Gerçekten konuşabilecek durumda değilim. Çok düşündüm, ne diyebileceğimi bilmiyorum. Yaşananlardan hiçbir şey anlamadım. Tüm hayatımı burada geçirdim. Çok zor... Barcelona'dan ayrılmaya hiç hazır değildim.

- Evimde, Barcelona'da çok şey yaşadım. Birçok güzel hatıram var. Ayrıca kötü hatıralar da var. Hepsi benim bugün olduğum kişi olmamı sağladı. Asla elveda demeyeceğim. Çünkü, bunu hiç düşünmedim. Hiç böyle olacağını hayal etmemiştim.

- Burası benim evim, bizim evimiz. Barcelona'da kalmak istiyordum ama bugün her şeye veda etmek zorundayım. 1.5 yıldan fazla süredir taraftarları göremeden ayrılıyorum. Eğer bir ayrılık hayal etseydim, tamamen dolu bir Camp Nou'da veda etmek isterdim. Düzgün bir şekilde veda etmiş olurdum. Bu şekilde olması gerekiyormuş ama... Beni seven ve destekleyen herkese minnettarım.

- Geçen yaz ayrılmak istemiştim ama bu yıl her şey farklıydı. Ailem de ben de kalacağımızı düşünüyorduk. Bunu her şeyden çok istiyorduk. Umarım bir gün geri dönebilirim ve bu kulübün bir parçası olabilirim. Barcelona'nın tekrar en iyisi olmasına yardımcı olabilirim.

- Barcelona'da birçok iyi hatıram var. Ancak, ilk kez sahaya çıkmak bir rüyaydı. O anı hiç unutmayacağım. Ardından her şey harika oldu ama her şeyin başladığı o ilk anı hiç unutmayacağım. Bu kulüpten ayrılmak hayatımı tamamen değiştirecek. Barcelona'da devam edemedim. Ben, kulüp, Laporta; elimizden gelen her şeyi yaptık ancak La Liga izin vermedi. 

- 13 yaşımdan beri Barcelona'dayım. 21 yıl sonra eşim ve üç küçük çocuğumla buradan ayrılıyorum. Geri dönmeyeceğimize dair kesin konuşamam çünkü burası benim evim.

- Barcelona'da birçok zor an yaşadım ama en zoru geçen gün takımla birlikte antrenmana çıkamamış olmak. Bu en zoruydu. Şimdi yeni bir hikaye başlayacak ama... Evet, en zor hatıram bu olacak. Başkan Laporta'nın dediği gibi; Barcelona herkesten büyüktür. İnsanlar, bensiz Barcelona'ya da alışacak, tıpkı diğer her şeye alıştıkları gibi...

- Paris Saint Germain ihtimaller içinde yer alıyor. Ayrılacağım belli olduktan sonra çok temasa geçen oldu. Henüz belli olan bir anlaşma yok. Barcelona'nın açıklamasından sonra çok sayıda telefon aldım.

- Taraftarla düzgün bir şekilde vedalaşabilmek için Camp Nou'ya dönmek isterim ama dürüst olmak gerekirse eskisi gibi olmaz. Ancak, Barcelona taraftarı için her şeyi yapmaya hazırım.

- Barcelona'dan ayrılmam gerektiği haberini öğrenmem beni çok zorladı. Hala tüm bu duyguların üstesinden gelmeye çalışıyorum. Ancak önemli olan futbol oynamaya devam etmem. Her şeyden çok futbolu seviyorum.

- Barcelonalılar beni tanıyor. Rekabet etmeyi sevdiğimi biliyorlar. Barcelona'ya karşı rakip olduğumda kazanmak için her şeyimi veririm.

34 yaşındaki tecrübeli futbolcunun basın toplantısı öncesi Barcelonalı taraftarlar tesislere akın etti. Taraftarlar, Lionel Messi lehine tezahüratlarda bulundular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER