Mete Kalkavan'a sert eleştiri: Bunlarınki civciv yüreği!

Sivasspor Galatasaray maçındaki hakem kararları eleştirileri de beraberinde getirdi. Hakem Mete Kalkavan verdiği ve vermediği kararlar nedeniyle yerden yere vuruldu

Mete Kalkavan'a sert eleştiri: Bunlarınki civciv yüreği!

Sivasspor ile Galatasaray arasında oynanan ve 2-2 sonuçlanan maça da hakem kararları damgasını vurdu.
Hakem Mete Kalkavan, maçtan sonra en çok eleştirilen isim oldu.
Bir dönemin ünlü hakemi olan, şimdi ise spor yazarlığı yapan Erman Toroğlu, Sabah gazetesinde bugün çıkan yazısında, Sivasspor - Galatasaray maçının keyifli bir maç olduğunu belirtirken, hakemi eleştirdi.

Toroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Bu tip maçlarda oyundan atılmayacaksın! Seri 1 sarı kart gördü ilk yarıda. Neden? Bir serbest vuruşta hakem düdüğü çalmadan başlatma demesine rağmen başlattığı için. Peki, sonra ne oldu? Seri penaltı yaptı. Burada da ikinci sarıdan kırmızı görmesi gerekirdi. Ama hakemde onu gösterecek yürek yoktu. Uzatma dakikalarında Galatasaraylı Saracchi ile Emre Kılınç'ın girdiği mücadelede yine yanlış karar çıktı. Ama bu yanlış karardaki etki VAR'dan geldi. Halbu ki hakemin pozisyonu seyredip kendisi karar vermesi gerekirdi. Peki, ne yapması gerekirdi? Kılınç'a sarı, Saracchi'ye kırmızı. Ama hakem ona da cesaret edemedi. Bu hakemlerde yürek var ama kendi yaşamları için atıyor. Hakemlik başka yürek ister, mangal gibi. Bunlarınki civciv yüreği. Sen, oyun kurallarını uygula."

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER