MHK, Göztepe-Beşiktaş Maçı Kararını Verdi!

Beşiktaş, Göztepe ile oynadııı ve 2-1 yenildiği maça kural hatası yapıldığı gerekçesiyle itiraz etmişti. Eski hakem Deniz Çoban, kararın çoktan verildiğini iddia etti

MHK, Göztepe-Beşiktaş Maçı Kararını Verdi!

Beşiktaş Kulübü, Göztepe ile İzmir'de oynadığı ve 2-1 yenildiği maçta kural hatası yapıldığını ileri sürerek, TFF'ye itiraz etmişti. Siyah beyazlı kulüp cevap beklerken, eski hakem ve Fanatik gazetesi yazarı Deniz Çoban, "MHK kararını çoktan verdi" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Çoban'ın yazısı şöyle:

"TFF Başkanı Nihat Özdemir, maç tekrarlarıyla ilgili itirazlar için IFAB’dan cevap beklediklerini söyledi. IFAB Sekreteri Lukas Brud, “Ülkelerin teknik konulardaki sorularıyla ilgili hakem departmanımız görüş alışverişinde bulunur. Resmi cevap verilmez. Tekrar kararıyla IFAB’ın hiçbir ilgisi yoktur. Yerel federasyonun inisiyatifindedir” demişti.

Resmi görüşünü bildirecek olan MHK belli ki bu maçta kural hatası olmadığını düşünüyor. Aksi yönde bir düşünceleri olsa, kural hatası itirazında bulunulan maçlarda görev alanlara kısa sürede maç vermezlerdi. Göztepe- Beşiktaş maçını yöneten Hüseyin Göçek ile VAR hakemi Bahattin Şimşek, Gençlerbirliği-Trabzonspor, Gençlerbirliği-Gaziantep FK hakemi Mete Kalkavan, Kasımpaşa- Galatasaray, VAR hakemi Halis Özkahya Sivas-Başakşehir maçlarına atanmazdı.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER