Milli Takım'a 'Mustafa abi' formülü: Denizli göreve!

A Milli Takım'da Şenol Güneş'in ardından yeni teknik direktör için arayışlar başlarken, TFF yönetiminde geçiş dönemi için Mustafa Denizli'nin adının ön plana çıktığı belirtildi

Milli Takım'a 'Mustafa abi' formülü: Denizli göreve!

Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminin Şenol Güneş'in ayrılmasının ardından yaptığı toplantıda yeni teknik direktör konusunu masaya yatırdığı öğrenildi. 

Yöneticilerin bir bölümünün 2022 Dünya Kupası Elemeleri'nde oynanacak 4 maç ve sonrası için yabancı bir hoca ile anlaşılmasını istediği ve Alman teknik adam Joachim Löw'ün adını ortaya attıkları belirtildi.

Ancak Alman Milli Takımı'ndan kendi isteği ile ayrılan ve bir süre dinleneceğini belirten Löw'ün görev kabul etmeyeceği de ortaya atıldı.

Yönetimde öne çıkan görüş ise "Mustafa abi" formülü oldu.

Buna göre Türk futbolunun en tecrübeli hocası olan Mustafa Denizli'nin 4 maçlık bölümde takımın başına geçmesi istenecek. Şu anda Altay'ı çalıştıran Denizli, kabul etmesi halinde iki görevi birden üstlenecek.

Bu süre içinde yurt dışında Hamit Altıntop, yurt içinde de diğer yöneticiler belirlenen adaylarla görüşecek ve daha sonra kesin karar verilecek.

Teknik direktör konusunda son kararı TFF Başkanı Nihat Özdemir'in vereceği ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER