Milli takımda iyiye giden hiçbir şey yok! Şenol Güneş umut vermiyor

A Milli Takımımız'ın Karadağ'la berabere kalmasından sonra gözler teknik direktör Şenol Güneş'e çevrildi

Milli takımda iyiye giden hiçbir şey yok! Şenol Güneş umut vermiyor

A Milli Takımımız'ın Karadağ'la İstanbul'da berabere kalmasından sonra büyük eleştiri alan teknik direktör Şenol Güneş, istifaya çağrıldı.

Güneş ise yaptığı açıklamada seyircinin tepkisine hak verdi, ancak istifa kelimesini ağzına almadı.

Güneş'e eleştiriler devam ederken, Hürriyet gazetesi yazarı Uğur Meleke de bugünkü yazısında çarpıcı ifadeler kullandı.

"Karadağ, belki Cebelitarık-Letonya kadar zayıf değil, ama tüm kadrolarının market değeri toplamı da Hakan’ın yarısı kadar! Yıldızları Jovetic sakat. İlk 11’lerinde beş büyük ligde oynayan iki oyuncu var (Savic ve Marusic). Bizimse ilk 11’imizin 9’u beş büyük ligden. Ayrıca Karadağ yaşlı bir takım. Dün 5 tane 30 yaş üstü oyuncuyla sahadalardı. Bizse çok genç ve dinamik bir ekibiz, 27 üstü tek oyuncumuz kaptanımız Burak’tı dün. Bu denli yaş ve kalite farkına rağmen maçın sonuna kaygıyla girmemiz de acı verici tabii" diyen Meleke, şöyle devam etti:

"Aslında ilk devrede Cengiz’in sürüklediği kanat hücumlarıyla yaşlı Karadağ savunmasını bayağı hırpalamıştık. Merkezden kros paslarla oyunu çizgilere taşıma ve oradan yerden orta stratejimiz etkiliydi. Bence sağda Cengiz’in yaptıklarını solda Kerem ile de başarabilirdik. Ancak Güneş’in sol açıkta Kenan tercihi tek kanada mahkum etti bizi hücumda.

Son Dakika: Karadağ maçında millileri 90 7de yıkan detay Altay Bayındır ısrarla bağırdı ancak...Son Dakika: Karadağ maçında millileri 90 7'de yıkan detay! Altay Bayındır ısrarla bağırdı ancak...
Defanstaki basit hatalarımız da dün iş açtı başımıza. Daha önce kadro derinliğimiz ve yıldız oyuncularımızla övündüğümüz savunmamız bu kez maalesef takımlarında oynamayanlardan kurulu. İki bekimiz Zeki-Mert ve ön liberomuz Okay bu sezon ligde dakika almadılar. Kaan 1 dakika oynadı. Merih de yeni takımıyla 1 maça çıktı sadece. Dün bolca alan paylaşımı ve pozisyon hatası yapmamızın altınca bence bu oyuncularımızın müsabaka eksikliğinin etkisi de vardı. Şenol Güneş, 22 kişilik dar kadro seçimiyle, ilk 11 konusunda tutuculuğuyla, milli takımı bir kulüp darlığında ele almasıyla bana umut vermiyor. Son altı aydır milli takımda iyiye giden hemen hiçbir şey yok maalesef."

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER