Mustafa Cengiz: Bas bas paraları Leyla'ya!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Magdeburger Sigorta ile yapılan forma sırt sponsorluğu anlaşmasının basın toplantısında flaş açıklamalarda bulundu

Mustafa Cengiz: Bas bas paraları Leyla'ya!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Magdeburger Sigorta ile yapılan sponsorluk anlaşmasında çarpıcı ifadeler kullandı.

Cengiz, "Madgeburger Sigorta geçen yıl kol sponsorumuzdu. Bu sezon sırta geçtiler. Masrafı tanımadılar. 2 yılda yaklaşık 18 milyon TL destekte bulunuyorlar. 5 milyon TL'si hemen ödendi. Geri kalanı çek olarak verilecek. Sağ olsunlar. Ben çocukluğumdan beri Madgeburger Sigorta'yı biliyorum. 175 yıllık bir kuruluşun ülkemizde bulunması çok önemli. Ülkemizin içinden geçtiği zor dönemde bu sektörün bize ciddi bir katkıda bulunması değerli rakiplerimizi şaşırtmış olabilir. Biz şaşırmadık. Galatasaray camiasının büyüklüğünü biliyoruz. Bu büyüklüğü değerlendirecek kuruluşlar olduğunu biliyoruz" dedi. 

Cengiz, "Transferde son durum nedir? Mensah transferinde neler yaşandı?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Kayserispor ile hiç konuşmadım. Hiçbir transfere direkt girmedim. Ne oturdum menajerlerle konuştum ne de futbolcularla konuştum. Galatasaray'da kültür böyle. İlgili yöneticilerimiz gerekeni yapar. Ben de konuşulanları Abdurrahim Bey'e sordum. İzin almadan futbolcuyla konuşmuşuz. Baktık ki biz değil futbolcu bize gelmiş. Bizim bir teklifimiz yok. Arkadaşlarımız Kayserispor'u aramış, görüşmek için. 'Futbolcu Beşiktaş ile anlaşmış' dedik. 'Hayır biz sizden teklif bekliyoruz' dediler. 2.8 milyon Euro vermişler. Bizim böyle bir paramız var ama harcayamayız. En yüksek harcama limiti bizde ama dikkatli kullanıyoruz. Sen paraları saçıp ardından bana limit aç diyemezsin. Başları sıkışıncaya kadar 'Bas bas paraları Leyla'ya.' sonradan para bitti limit açın. Rakip kulüplerimize saygı duyuyorum. Kimse bizi har vurup harman savunmaya alet edemez. Biz bu duruma alet olmayız. Örnek olmak durumundayız."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER