Mustafa Denizli dönüyor: Alacağı paranın bakın nereye bağışlanmasını istedi?

TFF 1. Lig takımlarından Altay'ın teknik direktörlük koltuğuna oturtmak istediği Mustafa Denizli, İzmir ekibinin teklifine yanıt verdi. Ancak çok önemli bir şartının olduğunu söyledi

Mustafa Denizli dönüyor: Alacağı paranın bakın nereye bağışlanmasını istedi?

Türk futbolunun en önemli teknik adamlarından biri olay Mustafa Denizli'ye yetiştiği kulüp olan Altay, teknik direktörlüğe dönmesi için çağrıda bulundu.

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, “Futbol yaşamında yazdığı müthiş öyküyü, teknik direktörlükle taçlandırması için çağrı yapıyoruz. Altaylı Büyük Mustafa’nın bu çağrımıza olumlu yanıt vermesini, takımımızı hak ettiği başarılara taşımasını bekliyoruz” dedi.

Mustafa Denizli, bu teklife olumlu cevap verirken, şartını da açıkladı.

Denizli, şu ifadeleri kullandı:

- Bir ferdi olmaktan gurur duyduğum büyük Altay camiasından ilk kez böyle bir davet aldım. Öncelikle bu nazik davet için çok teşekkür ederim. 

- Bu sezon herhangi bir kulüp çalıştırmama kararını aldığım için pek çok kulüpten gelen teklifi geri çevirdim. Ancak, Mustafa Denizli olmamda en büyük katkısı olan kulübümün bu davetini geri çevirmem takdir edersiniz ki çok kolay değil. 

- Altay'ın değerli yöneticilerinden bir ricam var, ilk olarak takımın çok geniş bir kadrosu var. Bu kadronun verimli bir sayıya indirilmesi gerektiğini düşünüyorum. 

- İkincisi ve en önemlisi, benim Altay'dan bir ücret talep etmem mümkün değil. Kendilerinin bana teklif etmeyi düşündükleri ücretin, Mehmetçik Vakfı ile Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı’na bağışlanmasını rica ediyorum. 

- Bu iki önemli konuda şartlar yerine getirildiği takdirde camiama olan gönül borcumu ödemeye ve elimden gelen tüm gayreti sarf etmeye hazırım. Bugün, başkan ile bir araya gelip bu nihai adımı atacağımızın bilinmesini isterim.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER