Nihat Özdemir'e sert eleştiri: Tükürdüğünü yalamanın ötesinde, rezillik!

Ligden bu sezon düşmenin kaldırılmasına tepkiler gelmeye devam ediyor

Nihat Özdemir'e sert eleştiri: Tükürdüğünü yalamanın ötesinde, rezillik!

Süper Lig'den düşmenin kaldırılmasına tepkiler sürüyor.

En sert tepki de Habertürk yazarı ve Galatasaray'ın eski yöneticisi Fatih Altaylı'dan geldi.

"Kısa bir süre önce “Bu yıl düşme olmasın” zırvalığını öneren Erzurumspor’a “Böyle bir şeyi sezon başı açıklamadan yapamazsınız. Bunu dünyaya anlatamazsınız” diyen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir değildi sanki!" diyen Altaylı, sonra da "Dün düşmeyi kaldırıp Türkiye Süper Ligi’ni 21 takıma çıkaran Nihat Özdemir. Bu tükürdüğünü yalamanın birkaç adım ötesinde bir durumdur. Rezilliktir" ifadelerini kullandı.

Altaylı şöyle devam etti:

Siyaset bunu senden rica edebilir.

Sen de efendi gibi dersin ki, “Efendimiz, böyle bir şeyi yapmak futbol açısından doğru değildir. Ama siyaseten ille de yapmak gerek diyorsanız müsaade buyrunuz ben istifa edeyim. Çünkü böyle bir şey olmayacağına yönelik beyanım var. Siz benim yerime kendini sözleriyle bağlamamış daha münasip birini bulunuz, düşmeyi o kaldırsın.”

Ve istifa edersiniz.

Adamlık bunu gerektirir en azından, asgarisinden.

Bırak milyar dolarlık işadamı olup, Federasyon Başkanlığını meccanen yapan biri olmayı, geçimini buna bağlı biri bile bırakır gider bu işi.

Tabii kendine saygısı var ise.

Aksi takdirde durum bu olur.

Bunu bu saatten sonra dünyaya gerçekten anlatamazsınız.

Ve bu karar bu ülkenin nasıl öngörüsüz yönetildiğinin de göstergesidir aslında.

Yahu siyaseten küme düşmenin oy oranınıza zarar vereceğini düşünüyorsanız baştan dersiniz ki “Bu yıl corona nedeniyle ilgin kalanını oynatmayacağız. Bu yüzden de küme düşme olmayacak.”

Bunu UEFA’ya, FIFA'ya anlatabilirdiniz.

Ama şimdi yaptığınızı anlatamazsınız.

Benim anlamadığım ne bekliyorlardı mesela!

Lig oynanıp tamamlanacak ve kimse küme düşmeyecek mi?

Açık söyleyeyim Türk futbolu bu düzeyde bir rezilliği son olarak darbe döneminde, hukuk askıda iken görmüş, Kenan Evren’in emri ile Ankaragücü, hiç ama hiç hakkı yokken 1. lige çıkarılmıştı.

Dönemin Beden Terbiyesi Müdürü Yücel Seçkiner, Evren’den aldığı talimatla bu işi yapmış ama darbe dönemi olmasına rağmen yasal bir kılıf oluşturmaya çalışmış ve “Türkiye Kupası’nı kazanan takım 1. lige çıkar” diye bir yönetmelik hazırlatmıştı.

Bugün ona bile gerek olmadı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER