Nihat Özdemir'e suç duyurusu: İnsanların hayatını tehlikeye attı, cezalandırılmalı

Koronavirüs salgınının başlamasına rağmen ligi ertelemeyen TFF ve başkanı Nihat Özdemir, maçları seyircisiz oynatmış, ardından başta Fatih Terim olmak üzere futbol dünyası da salgına yakalanmıştı. Özdemir için suç duyurusunda bulunuldu

Nihat Özdemir'e suç duyurusu: İnsanların hayatını tehlikeye attı, cezalandırılmalı

Koronavirüs salgını çıkmasına rağmen Türkiye Futbol Federasyonu lig maçlarını oynatma kararı vermişti.

TFF Başkanı Nihat Özdemir de maçların oynanması konusunda geri adım atmamış, seyircisiz oynatılması kararı alınmıştı.

Maçların oynanmasının ardından başta Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim olak üzere futbol dünyasından da salgına yakalanıp, karantina altına alınan insanlar olmuştu.

Bu gelişmelerin ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Kayserili avukat Seyit Halil Yüzgeç, Özdemir hakkında birden çok insanı taksirle yaralamaya sebebiyet verme yüzünden suç duyurusunda bulundu.

Yüzgeç, şu ifadeleri kullandı:

- Futbol Federasyonu yaşanan süreçte liglerin seyircisiz oynanması kararından sonra Fatih Terim'in açıklamalarıyla özellikle uyarılmış olmasına rağmen ligleri ertelemeyerek birçok futbolcumuzu, spor camiasındaki birçok insanı ve orada çalışan top toplayıcısı çocuklardan diğer insanlara kadar Fatih Terim'in de birebir ‘Benim çocuklarım' dediği sporcu ve ailelerini tehlikeye atmıştır. Çok ciddi sıkıntıya sokmuş ve çok sayıda hasta ve hastalıklar boğuşmasına sebebiyet vermiştir.

- Buna ilişkin olarak da biz de Nihat Özdemir'in şahsına çünkü kendi şahsi açıklaması; ‘Ben, kendim bu kararları alabilecek tecrübeye sahibim' diye bilinçli olarak da kendisi bir ifadede bulunmuştur. Bu süreçte bilinçli taksir olduğu kanaatindeyim. Zira sağlık bakanımızın, hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalar çok nitelikli, korumaya dönük çalışmalara aykırı olacak şekilde ve Fatih Terim'in basın önünde kendisini uyarmasına rağmen bir, bir buçuk hafta maçları oynatmaya devam etmiştir.

- Çok sayıda oyuncuyu ölüm riski altına atmıştır. Bildiğiniz gibi Fatih Terim, Abdürrahim Albayrak gibi önemli isimler hastalanmıştır ve şu anda karantina altındadır. 

- Bu henüz bizim bildiğimiz serüvende meşhur, bildiğimiz isimler üzerinden yapılan değerlendirme. Fatih Terim'in de açıklamalarında ‘Bal ligindeki çocuklarımız ne olacak' dediği gibi alttaki liglerde birçok insan hayati tehlikeye atılmıştır. Bununla ilgili olarak 1'den çok insanı taksirle yaralamaya sebebiyet verme yüzünden Futbol Federasyonu başkanı Nihat Özdemir hakkında suç duyurusunda bulunduk. Gereğinin yapılacağını adli mercilerce beklemekteyiz.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER