Obi Mikel bombaladı ve gideceği yeri açıkladı

Koronavirüs nedeniyle maçlara çıkmak istemediğini açıklayınca Trabzonspor'un sözleşmesini fesh ettiği Obi Mikel, çarpıcı açıklamalar yaptı

Obi Mikel bombaladı ve gideceği yeri açıkladı

Trabzonspor'la olan sözleşmesi koronavirüs nedeniyle maçlara çıkmak istemediği için fesh edilen Obi Mikel, spor gazetesi The Atletic'te çıkan röportajında ayrılış sürecini anlattı.

Nijeryalı futbolcu şunları söyledi:

- Sosyal medya hesabımdan bir paylaşım yapmışkım. Trabzonspor Kulübü bunu silmem gerektiğini belirterek başkanla görüşmemi istedi. Bunu reddettim ve o paylaşımı kaldırmayacağımı söyledim. Bunlar benim görüşüm, hislerim. Özgür bir dünyada yaşıyoruz. Konuşma özgürlüğüm vari.

- UEFA, futbolu erteledi. Neden hala Türkiye’de oynamaya devam ettiler? Bu doğru değil. Trabzonspor, böyle düşünmüyordu. Umurlarında değildi. Çocuklarımı görmem gerektiğini kulübe açıkladım. 

- Her sabah beni arayıp telefonda ağlıyorlardı. Neden insanların birbirine dokunamadığını soruyorlardı. Her seferinde onlara yalan söylemek beni mutlu etmiyordu. 

- Eve gidersem çocuklarımın daha rahat olacağını düşündüm. sözleşmemden vazgeçmeye hazırdım. Bu durumda herkesin evde kalması gerekiyor.

- Kontratımdan vazgeçerek maddi bir darbe aldım. Ama çocuklarımı mutlu ve iyi görmek, ailemle bir arada olmak her şeye değer.

- Her hafta kazanıyorduk. Ligin zirvesindeydik ve iyi oynuyorduk. Şampiyon olma şansımız vardı ama doğru olanı yapmak için hepsini feda ettim.

- Bundan sonra İngiltere'de futbol oynamak istiyorum. 


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kuzeyli
Kuzeyli - 1 yıl Önce

Yaauu iyi ettin de gittin, ingiltere zaten en guvenilir yer degilmi? Baskaniniz birakin herkese yayilsin diyo git sana da yayilsin kor- ona-19_20-21

SIRADAKİ HABER