Olmak ya da olmamak maçı: A Milli Takım, Letonya karşısında! Kuntz'tan ilk 11 açıklaması

A Milli Takım,  2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu sekizinci maçında bu akşam Letonya'ya konuk olacak. Grupta son 5 maçta sadece 1 galibiyet alan milli takım, Letonya'yı yenerek iddiasını sürdürmek istiyor. Kuntz, ilk 11 konusunda açıklama yaptı

Olmak ya da olmamak maçı: A Milli Takım, Letonya karşısında! Kuntz'tan ilk 11 açıklaması

A Milli Takım, yeni teknik direktörü Stefan Kuntz'la ikinci maçına bu akşam Letonya'da çıkacak. 

Takımımız  2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu sekizinci maçında Letonya'ya konuk olacak. 

Grupta son 5 maçta sadece 1 galibiyet alan milli takım, Letonya'yı yenerek ilk iki için iddiasını sürdürmek istiyor.

Letonya'nın başkenti Riga'daki Daugava Stadı'nda oynanacak mücadele saat 21.45'te başlayacak ve TRT 1'den naklen yayımlanacak. 

G Grubu'nda Hollanda 16 puanla lider durumda bulunurken, 14 puana sahip Norveç ikinci, Türkiye ise 12 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

Teknik direktör Stefan Kuntz, maç öncesi çarpıcı açıklamalar yaptı. Kuntz, şu ifadeleri kullandı:

- Çağlar ve Ozan’ın cezası bitti. İlk 11'i şekillendirdim. Kafamda belli. Sahaya galibiyet için çıkacağız. Ona göre bir ilk 11 sahada olacak.

- Kökten yapılması gereken değişikliklerin bir günde yapılması mümkün değil. Öncelikle iyi sonuç almak istiyoruz. Yani bizi ikinciliğe götürecek sonucu almak istiyoruz. Hedefimiz bu. 

'Açık farklı galibiyet bekliyoruz’ gibi şeyler söylersem Letonya’ya haksızlık etmiş olurum. Önce kazanalım, bunu görelim, daha sonra yorum yapalım. Letonya’yı analiz ettik, Hollanda ile olan maçlarını izledik, o maçta da iyi bir performans sergilediklerini düşünüyorum.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER