Rıdvan Dilmen: Play-off sistemi gelebilir mi?

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Süper Lig'in erteleme kararını değerlendririrken, ligin 27 Haziran'da bitirilmesinin mümkün olmadığını söyledi

Rıdvan Dilmen: Play-off sistemi gelebilir mi?

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Süper Lig'in ertelenmesiyle ilgili olarak çarpıcı açıklamalar yaptı. 

NTV televizyonu yorumcusu Dilmen, şunları söyledi:

- Zaten olağanüstü toplantıdan sonra bu kararın çıkması muhtemeldi. Küresel dünyada bu virüs sadece sporu değil her şeyi etkiledi. Dünya yeni bir döneme giriyor gibi gözüküyor. Tabii ki Allah'ın takdiri."

- Bizde de 10 gün falan oldu. Virüs sayısı bizde de 1-2-3 derken 100-200 diye devam etti. İnşallah bu artmaz. Allah'tan devletimiz özellikle sağlık sektöründe dünya öncüsü ülkelerden bu inkar edilemez.

- Sporcu sağlığı her şeyden önemli. Nihat beyle (Özdemir) dün konuşma şansım olmuştu. Süper Lig kulüplerinin yüzde 30'u oynamak istiyormuş maçları. TFF 1. Lig'de de 6-7 kulüp oynamak istiyormuş. Daha sonra anlaşma sağlanıp Ankara'ya gidilmiş. 

-  Biz tedbirimizi alacağız, evde oturup minimum şekilde atlatmaya çalışacağız. Bundan sonrasını göremiyoruz. Yarın da Kulüpler Birliği toplantısı sonrasında birkaç günlük konferansla Türkiye'de çalışan teknik direktörlerin de olması gerektiğini düşünüyorum, hatta takım kaptanlarının da bu toplantıları yapıp Türkiye'deki duruma göre karar verilmeli.

-  27 Haziran'ı da konuşmak mümkün değil. Premier Lig 3 Nisan'da başlayacak dendi 30'una atıldı. Bundan sonra alınacak kararları gün tarih belirlemeden en kısa zamanda ülkemiz de atlatır. Yarın bir karar çıkacağını düşünmüyorum. En az şu tarih denebilir.

- Acaba belli bir süre sonra, 3-4 haftaya kısaltımış bir ligle play-off sistemi gelebilir mi? Bunun için de iyi bir çalışma yapılması lazım ve küme düşmenin kaldırılması lazım. Dünya olağanüstü bir durumdan geçiyor. Bunu futbolu yöneten insanların, teknik adamların ve sporcuların fikirlerinin alınması lazım.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ilker ilker
ilker ilker - 1 yıl Önce

şeytan rıdvandan şeytani planlar

tenzile siken
tenzile siken - 1 yıl Önce

ilkokulu bitir rıdvan! bu işler ntvden sallamaya benzemez!

SIRADAKİ HABER