Şenol Güneş'ten flaş istifa açıklaması

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, farklı yenilgiyle biten Hollanda maçından sonra açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş'ten flaş istifa açıklaması

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'in açıklamaları şöyle:

- Kötü bir gece oldu bizim için skor ve oyun açısından. Daha 1. dakikada uzun toptan sonra çıkarken ilk golü yedik. İstediğimiz oyunu oynayamadık. Rakibin baskısı vardı, iyi oynadılar. Biz de daha iyi oynayabilirdik, başaramadık.

- Oyuncularım ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Bunlar değerli oyuncular. Bu oyuncuların yetenek ve karakter açısından daha iyi şeyler yapacaklarını düşünüyorum.

- Ama oyun olarak geriye gittik. Hollanda, Norveç maçlarından sonra. Bugün 16 puan yapmak lazımken 11 puandaylız. O açıdan üzgünüz. Ama şu anda Dünya Kupası'na gitme şansımız hala var.

- Seçimleri yapan benim, sorumlu da benim. Seçimler yanlışsa hata da benimdir. Futbolcuları ve federasyonu suçlamak doğru değil.  

- Taraftarlar istifaya çağırabilirler, eleştirebilirler. Saygılıyım.

- Bu işe başlarken zor şartlarda, herkesin isteği ile geldim. Ama bir yıldır düzen şeytani düzen olmuş. Şeytani düzeni bozabilirdim, bozamadım.

- (İstifa çağrılarıyla ilgili) Ben durum değerlendirmesi her zaman yapıyorum. Sorumluluktahn kaçmam. başarısızlıksa söylerim. Ama doğru olan şeylerin bozulmasını da istemem. 

- (İstifa kararı alıp almayacağı ile ilgili soru üzerine) Alacağım karar şu anda alacağım bir karar değil. Onu alınca açıklarım zaten.

- Ne yapacağımla ilgili konuşurum. Bir yıldan beri benim maaşım, istifam tartışılıyor. Alırken yalvarıyorsun, aldıktan sonra hakaret ediyorsun. Bu doğru değil. Şeytanlık mı var, başka bir şey mi var, nedini bilmiyorum.

- Karar alırken, çalıştığınız bir kurum var. Görüşürsünüz bunun için.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2021, 00:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER