Sergen Yalçın'dan Gökhan Gönül ve Caner Erkin açıklaması

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Gençlerbirliği maçından sonra transferle ilgili flaş açıklamalar yaptı

Sergen Yalçın'dan Gökhan Gönül ve Caner Erkin açıklaması

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Gençlerbirliği maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Yalçın, "Beşiktaş için üçüncülük başarı değildir. Önce bunu söyleyeyim. Ancak bu şartlarda en iyisi bu. Gönül ister ki, Trabzonspor ceza almasın. Ben istemem ceza almalarını. Onların hakkı Şampiyonlar Ligi. Ancak onlar ceza alırsa tabii biz gideceğiz" dedi.

Yalçın, "Camiamız ekonomik olarak gerçekten zor bir süreçten geçiyor. Ben geldiğimde kontratımda elimden geleni yapmaya çalıştım. Okumadan, bir şey istemeden imzaladım. Anlaştığım rakamlar da buralara göre çok küçük rakamlar.
Giden oyuncular, gelecek oyuncular, planlama.... Çok zor iş. 3-4 sene önce 90 milyon Euro bütçesi olan bir Beşiktaş vardı, Önümüzdeki sene 30-35'e düşmesi lazım. Bazı oyuncularla devam edemeyiz" ifadelerini kullandı.

Lille ile anlaşan Burak Yılmaz'la ilgili bir soruya Yalçın, "İki yıl daha kontratı vardı. 35 yaşında. 36 ve 37 yaşında 2 milyon 700 bin euro kontratı var, sadece Burak'tan bahsediyoruz. Eğer kontratlar ekonomik olarak kulübümüzü sıkıntıya sokmayacak durumdaysa, oyuncularımız devam edebilirler. 2 milyon, 3 milyon euro maaş, 5 milyon, 7 milyon bonservis... Böyle bir şey yok. Bizim camiamız bunu kaldıramaz. Belki aldığımız oyuncuları beğenmeyecekler, bizi eleştirecekler ama yapmamız gereken bu. Sürekli bir ödeme var, giriş yok kulübe. Yurt dışından 4-5 oyuncu almaya çalışıyoruz. Yabancı kaleci transferi olmayacak. Ersin'in yanına yerli, tecrübeli bir kaleci alacağız. Yeni yabancı kuralında kaleci mevkini bu şekilde kurtarmayı planlıyoruz. Ancak iyi oyuncular alacağız. Bize destek olun, sabırlı olun. Biz çalışıyoruz. Başkan ile hiçbir fikir ayrılığımız yok, hiçbir zaman fikir ayrılığı olmadı. Mevcut durumda fikir ayrılığı olabilecek bir an olmadı! İyi bir Beşiktaş izletmek istiyoruz ama elimizden geldiği kadarıyla" ifadelerini kullandı.

Yalçın, transferleri gündemde olan Gökhan Gönül ve Caner Erkin'le ilgili de "Gökhan'a gitsin diye bir şey söylemedik, Gökhan mutluysa burada kalabilir. Gökhan'ın da, Caner'in da gitmesini istemiyoruz. Biz de buradan gittik, yerimiz doldu. Talisca'lar gitti, yerleri doldu. Birileri gidecek, birileri gelecek" yorumunu yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER